Напередодні швидкого анонса настільних процесорів intel 12-го покоління і материнських плат на базі чіпсету z690 різного роду «витоку» і інсайди продовжують розбурхувати уми комп’ютерних ентузіастів: як повідомляє ресурс wccftech, стараннями twitter-бота benchleaks в базі даних бенчмарка userbenchmark була помічена топова материнська плата asus rog maximus z690 extreme, вже що маячила в офіційних документах.

Джерело зображення: asus

Крім того, тестова система включала в себе настільний процесор intel core i9-12900, наділений 16 ядрами/24 потоками і характеризується частотою 2,4 ггц в базовому режимі і середнім частотним показником в 4,25 ггц в турборежимі, а також один модуль оперативної пам’яті ddr5-4800 виробництва micron об’ємом 16 гбайт.

Джерело зображення: userbenchmark

Джерело зазначає, що флагманські системні плати asus серії rog на базі чіпсета z690 отримають лише підтримку пам’яті типу ddr5, в той час як більш доступні продукти серії rog strix будуть випускатися як в модифікаціях з ddr5, так і ddr4.

Враховуючи досить дивне ставлення розробників userbenchmark до процесорів виробництва amd, порівнювати досягнення моделей двох протиборчих таборів фахівці джерела не наважилися, а от проаналізувати рівень продуктивності core i9-12900 з швидкодією core i9-11900k не відмовилися: згідно з наведеними даними, в однопоточній дисципліни новинка змогла завоювати 214 балів, обійшовши свого попередника на 13 %, а в багатопотоковому змаганні продемонструвала результат в 2510 очок, що допомогло їй взяти верх над 8-ядерним 16-потоковим представником сімейства rocket lake-s з перевагою в 36 %.

Варто відзначити, що настільний процесор intel core i9-12900 відрізняється від core i9-11900k більш низькими частотами і заблокованим множником, в той час як рівень швидкодії core i9-12900k, позбавленого цих «недоліків», судячи з усього, буде ще вище. Крім того, новинка тестувалася в ос windows 10, яка не дуже «дружить» з гетерогенною природою нової моделі, в результаті чого показники представника alder lake-s могли бути дещо занижені.