Обізнані джерела вже не раз відзначали, що компанія samsung electronics має намір побудувати нове підприємство з контрактного виробництва чіпів в штаті техас, але на деякому віддаленні від вже існуючого майданчика в остіні. Округ вільямсон, як зазначається, залишається фаворитом і донині, оскільки готовий надати хороші субсидії і надійне енергопостачання.

Джерело зображення: reuters

Досвід лютневої події з вимушеним відключенням електроживлення підприємств в остіні через небувалі морози змусив керівництво samsung приділяти особливу увагу надійності енергетичної інфраструктури. Крім електропостачання, виробництвам такого типу потрібні достатні обсяги технічної води, і новий майданчик в техасі поки задовольняє вимогам корейського виробника.

Раніше повідомлялося, що штати нью-йорк і арізона теж конкурують з техасом за право розміщення нового підприємства samsung, в будівництво якого буде вкладено $17 млрд.свою діяльність підприємство має почати до кінця 2024 року, а будівництво почнеться в січні майбутнього. Проект дозволить створити не менше 1800 нових робочих місць, а влада округу вільямсон вже готові надати податкові пільги строком на тридцять років, і тільки за перше десятиліття роботи вони дозволять samsung заощадити більше $300 млн.

Офіційні представники samsung поки заперечують, що визначилися з місцем для будівництва нового підприємства в сша. Поки компанія контролює не більше 17,3 % ринку послуг з контрактного виробництва напівпровідникових компонентів, але всіма силами намагається зміцнити свої позиції в сегменті, чинячи опір зростаючому впливу tsmc і амбіціям intel.