Однокласники запустили розпізнавання музики за звучанням на базі технології shazamkit, вбудованої в недавно вийшла операційну систему ios 15. З її допомогою додаток соцмережі тепер може визначити, що за пісня грає в даний момент.

Визначити назву і автора звучить поблизу треку можна всередині програми однокласників, після чого відразу послухати його в музичному сервісі соцмережі. Для цього потрібно клікнути на іконку розпізнавання пісень в розділі «музика».

Через кілька секунд додаток знайде трек в музичній базі однокласників, користувач буде перенаправлений на список звучних пісень і зможе прослухати їх повністю, або додати до себе в плейлист. Для швидкого пошуку музики можна використовувати довге натискання на іконку програми ок: в меню швидких дій доступна опція «розпізнати музику».

Сервіс також вміє визначати версію пісні: оригінальну, лайв запис або один з ремейків.

Однокласники стали першою соціальною мережею, яка додала технологію в свій музичний сервіс. Нова функція вже доступна в останній версії ios-додатки для користувачів операційної системи ios 15.

Відзначимо, минулого тижня в одноклассниках з’явилася функція перекладу аудіоповідомлень в текст. Сервіс розпізнавання аудіо автоматично конвертує голосове повідомлення в текст, дозволяючи без прослуховування зрозуміти, про що говорить співрозмовник. Сервіс працює на базі штучного інтелекту і реалізований на основі технології, розробленої вконтакте.