На цьому тижні заснована два роки тому австралійська компанія li-s energy вийшла на фондовий ринок, первинне розміщення акцій дозволило оцінити її бізнес у $1,2 млрд. Цей молодий гравець ринку акумуляторних технологій відомий розробками, що дозволяють поставити на потік виробництво литийсерных акумуляторів, що забезпечують збільшення щільності зберігання заряду в п’ять разів у порівнянні з літій-іонними.

Джерело зображення: electrical connection

Досі головною проблемою, як пояснюється на сайті li-s energy, була мала довговічність літій-іонних акумуляторів, обумовлена їх схильністю до руйнування під час циклів зарядки і розрядки. Акціонери li-s energy в особі компаній ppk і bnnt technology limited постачають австралійський стартап нанотрубками з нітриду бору, впровадження яких в структуру катода дозволяє підвищити стабільність роботи батарей і їх довговічність. Цей не найдешевший компонент балансує якості літій-іонних акумуляторів, оскільки сама сірка коштує в сто разів менше оксиду літію-кобальту, використовуваного при виробництві катодів традиційних літій-іонних акумуляторів.

Літій-іонний акумулятор має теоретичну щільність зберігання заряду, в п’ять разів перевищує характеристики літій-іонних батарей. Для його виробництва не потрібні важкі метали. Сама батарея виходить не тільки ємною, але і легкою, що дозволяє рекомендувати її використання в літальних апаратах і носиться електроніці. Нарешті, процес утилізації літій-іонних батарей завдає набагато менше шкоди екології, а швидкість зарядки у них вище, ніж у літій-іонних аналогів.

За словами керівництва li-s energy, компанія готова співпрацювати з великими виробниками, допомагаючи їм освоїти випуск акумуляторів за новою технологією. Є акціонером li-s energy компанія ppl group попутно готова постачати нанотрубками з нітриду бору виробників конструкційних матеріалів в аерокосмічній сфері. Вони дозволяють створювати армований алюміній і куленепробивне скло.