Пов’язані з пандемією covid-19 недавні локдауни в малайзії призвели до того, що виробникам електронних компонентів chemi-con і nichicon довелося закрити тут свої заводи в липні і серпні. І навіть після закінчення найскладнішого періоду до роботи повернулося тільки близько 60 % співробітників-це обмежило можливості випуску електронних компонентів різного призначення.

Techspot.com

Разом з часткою компанії rubycon на японські chemi-con і nichico припадає чимала частина глобального виробництва повсюдно використовуваних алюмінієвих конденсаторів, що застосовуються в електротранспорті, комп’ютерах і багатьох інших пристроях.

За даними джерел в індустрії, через ситуацію з covid-19 поставки алюмінієвих конденсаторів в світі можуть зменшитися на 30-60 %. Терміни виконання свіжих замовлень вже збільшилися до шести і більше місяців. Деякі виробники, не дочекавшись своєї черги, перерозподілили свої замовлення тайванським і китайським постачальникам.

Це тільки одна з проблем, останнім часом виникли у виробників. Відносно недавно почали рости ціни на рідкоземельні елементи, що, в підсумку, негативно позначається на вартості всієї електроніки. Зупинки виробництва в малайзії викликали перебої з поставками і керамічних конденсаторів, які також широко використовуються у всіляких пристроях. Брак чіпів для дисплеїв негативно вплинула на всі галузі, що використовують пристрої з екранами, а за оцінками taiwan semiconductor manufacturing company (tsmc) загальносвітова нестача чіпів різного призначення триватиме і в 2022 році.