Компанія apple ввела додаткові заходи в боротьбі проти ремонту своїх смартфонів неавторизованими майстернями. Якщо екран поміняти на модель іншого виробника, лицьова розблокування face id перестане працювати.

На youtube-каналі phone repair guru показано, що до екрану iphone 13 не прикріплені ніякі компоненти face id і його можна змінювати, не зачіпаючи лицьову розблокування. Однак, без ліцензії програми незалежного ремонту apple на домашньому екрані iphone буде показуватися попередження про те, що дисплей не є справжнім. Якщо відкрити меню face id, розблокування працювати не буде.

Як сказано вище, навіть до оригінального екрану компоненти камери truedepth не прикріплюються. Відповідно, це програмна заборона. Відрізняти авторизовані компоненти від неавторизованих можна за серійним номером. Щоб лицьова розблокування запрацювала, необхідно зареєструватися в програмі apple independent iphone repair program. Вона створена для того, щоб сторонні майстерні і компанії могли стати авторизованим сервісом apple. Природно, вони повинні будуть задовольняти певним вимогам американського виробника.

Недоліком партнерства з apple є необхідність платити більш високі ціни за ремонт несправних компонентів. Також може знадобитися довше чекати цих компонентів.

У незалежних ремонтних майстернях можуть бути необхідні компоненти для ремонту або заміни, але природно, що apple не хоче, щоб гроші йшли повз її кишені. Разом з microsoft і google компанія бореться проти закону про право на ремонт. Виробники стверджують, що їх підхід запобіжить нещасні випадки на зразок загорянь пристроїв.