Hello всім! сьогодні розповім, як дізнатися інтегрована відеокарта чи ні на ноутбуці або на комп’ютері і як це перевірити.

Про те, чи потрібна відеоплата для відеомонтажу, читайте тут (скоро на блозі).

Візуальний огляд системного блоку

На пк (стаціонарному) подивитися, яка коштує відеокарта, найпростіше. Майте на увазі, що взагалі без відеоадаптера сучасний комп’ютер не зможе видавати зображення на монітор.

Якщо є картинка, то хоч якийсь відеочіп, нехай і найпримітивніший і слабкий, таки є.

Дискретна графічна плата ставиться як окремий модуль. При стандартному компонуванні системного блоку, яка трапляється в більшості випадків, необхідний для цього порт розташований в самому низу, якщо системна плата встановлена вертикально.

Перевірте, куди підключений монітор. У дискретної відеокарти це три горизонтально розташованих порти в самому низу, у вільному віконці на сервісній кришці.

Наприклад, там можуть бути слоти vga, hdmi і dvi, а монітор вставлений в один з них.

Якщо відеокарта вбудована, відеосигнал виводиться через відповідний порт на материнській платі.

Розташований він зазвичай вертикально поруч з іншими портами — usb, lan, аудіо виходами та іншим. Як правило, це порт vga — трапецієподібний, маркований синім кольором. У більш просунутих сучасних моделей материнок це вже може бути порт hdmi.

Диспетчер пристроїв

Всі описані далі способи побудовані за одним принципом. Треба визначити модель відеоадаптера, а потім знайти за допомогою пошукача його специфікацію в інтернеті. Там і буде вказано, вбудована це відеокарта або зовнішня.

Отже, перший спосіб — запустити диспетчер пристроїв і відкрити вкладку «відеоадаптери». Якщо драйвер встановлений і пристрій працює коректно, його модель буде відображатися в цьому списку.

Параметри directx

Натисніть клавіші win + r і введіть dxdiag. У вкладці “екран «в категорії» пристрій” вказана модель відеоадаптера.

Засоби діагностики

  • speccy;
  • pc wizard;
  • hw monitor;
  • gpu‑z.

Також раджу почитати “всі відеокарти amd radeon: по потужності і по роках” і ”