Представники nasa відзвітували про успішне завершення 13-го польоту марсіанського вертольота ingenuity. На цей раз були отримані знімки в тривимірному форматі, що дозволяють вивчити окремі райони планети під незвичайним кутом.

Ingenuity вже перевершив всі найсміливіші очікуваннядослідників, оскільки спочатку було неясно, чи зможе він взагалі злетіти на марсі.в ході 13-го польоту вдалося отримати знімки регіону південний сейта, розташованого в кратері езеро. Фахівці nasa зафіксували апарат нависоті 8 метрів, що дозволило не тільки зробити детальні зображення, але і скласти з них зображення у форматі 3d.

Кам’яна статуя на зображенні має ширину в 10 метрів, а гірнийхребет, названий командою марсохода faillefeu, тягнеться майже накілометр. На піску видно брижі, часто зустрічається в цьому районі. Nasa пропонує вивчити картинку за допомогою найпростіших 3d-окулярів. Стереозображення створено шляхом об’єднання даних двох зображень, отриманих з відстані 5 метрів один від одного на камеру ingenuity.

Фахівці nasaотмечают, що незабаром польоти ingenuity можуть припинитися. Проблема в цьому сезоні, що характеризується низькою щільністю атмосфери. Дослідники будуть намагатися піднятися в повітря за рахунок збільшення швидкості обертання несучого гвинта, але поки неясно, чи вдасться це зробити.