Seagate припинила випуск сімейства високопродуктивних жорстких дисків barracuda pro, призначених для настільних пк. Однак, заявляє компанія, зараз готується їх заміна.

Джерело: tomshardware.com

” не бійтеся, ми зараз в процесі невеликої перестановки для цих дисків, але я дам вам знати, коли ми будемо готові поговорити про модель на заміну. Будьте на зв’язку!» – заявив представник seagate. Це означає, що сегмент високопродуктивних десктопів і робочих станцій не залишиться без накопичувачів seagate. Однак поки важко сказати, яку саме заміну готує виробник. Безумовно, це можуть бути гібридні накопичувачі, що поєднують магнітні диски і nand-модулі, але, як показала практика, подібні пристрої не стали досить популярними. Ще одним варіантом можуть стати жорсткі диски з технологією термомагнітного запису (hamr), які обійшлися б дешевше через меншу кількість пластин.

Зараз високопродуктивні жорсткі диски великої ємності для настільних пк є нішевим ринком. Цей факт підкреслює відсутність таких пропозицій від western digital в сегменті вище 10 тбайт. До недавнього часу вирішенням питання були накопичувачі лінійки seagate barracuda pro класу 7200 об / хв, в якій використовувалися просунуті технології, на зразок перпендикулярного магнітного запису (pmr), двовимірної магнітного запису (tdmr) для моделей більшої ємності, використання гелію. У серії для потужних десктопів і робочих станцій представлені моделі до 18 тбайт. Тому вихід, нехай навіть тимчасовий, з цього сегмента, можна вважати безпрецедентним кроком.

Для порівняння, диски серії seagate barracuda (без pro) виробляються за технологією черепичного магнітного запису (smr), швидкість обертання шпинделя становить 5400 об/хв при максимальній ємності 8 тбайт. Вони добре підходять для зберігання колекцій мультимедіа, а в професійній діяльності вважаються недостатньо продуктивними. За відсутності barracuda pro користувачам, у яких є потреба у вінчестерах на 7200 об/хв, доведеться робити вибір на користь серій ironwolf (до 12 тбайт) або ironwolf pro (до 18 тбайт). Однак ці накопичувачі призначені для роботи в nas, тому для інших завдань вони можуть бути недостатньо оптимізовані.

Варто відзначити, що за відсутності відповідних пропозицій від seagate і western digital єдиною серією високопродуктивних жорстких дисків великої ємності на сьогодні залишиться toshiba x300.