За даними аналітика мінг-чі куо, користувачі активніше оформляють попередні замовлення на свіжу лінійку iphone 13, ніж рік тому на iphone 12. Новинки настільки популярні, що утворився невеликий дефіцит. Чому тринадцяті айфони так затребувані?

Iphone 13 користується попитом

Чому мінг-чі куо вирішив, що попит на актуальні моделі б’є рекорди? все просто. У західних країнах вже можна передзамовити iphone 13, і люди активно це роблять. Наприклад, для версій pro і pro max термін доставки складе 3-5 тижнів-конкретна цифра залежить від конфігурації. Рік тому для аналогічних пристроїв дванадцятої серії термін доставки досягав 3-4 тижні.

Чому так вийшло?

Нові айфони прокачали по частині фото – і відеозйомки. У тому числі апарати отримали більш світлосильні сенсори і поліпшені алгоритми обробки. У західному світі набирає силу і 5g, а новинки підтримують більше діапазонів, ніж iphone 12. Також покупців зацікавила підвищена частота оновлення дисплея: у pro-версій вона становить 120 гц.

Крім того, цього року американські оператори пропонують особливо вигідні умови для придбання iphone 13. Наприклад, діють великі знижки за здачу старого смартфона, не кажучи вже про видачу подарункової карти на 500 доларів за зміну оператора.

Ще одна неочевидна причина: виробники android-гаджетів стикаються з нестачею чіпів через глобальний дефіцит, тоді як у apple більш виграшне становище. Тому покупці вибирають iphone, не знаходячи аналогів в магазинах.

Коли закінчиться дефіцит?

Мінг-чі куо припускає, що топові моделі iphone 13 можна буде вільно купити не раніше листопада. Apple зробила висновки по минулому році і збільшила виробництво мобільників на 20%. Тому дефіцит не триватиме так довго, як було з дванадцятою серією.