Сьогодні, 21 вересня, apple випустила ios 15.1 beta 1 для розробників. Оновлення вийшло всього лише через добу після релізу фінальної версії ios 15, яку в купертіно почали поширювати 20-го. Не знаю, як у вас, а у мене це породило цілковите відчуття дежавю. Адже роком раніше apple зробила все те ж саме: відклала впровадження частини функцій, анонсованих на wwdc 2020, почавши їх поширення в складі ios 14.1, чиє тестування почалося на наступний день після релізу основного апдейту.

Ios 15.1-перше функціональне оновлення ios 15

Як відкотитися з ios 15 на ios 14

Очевидно, що apple випустила бета-версію ios 15.1 через день після виходу ios 15 саме з метою додавання відкладених функцій. Але ж їх, якщо пам’ятаєте, було не так вже й мало, враховуючи, що сама ios 15 виявилася досить мізерною на нововведення.

Функції, яких немає в ios 15

Apple дуже сильно переробила apple maps, але до ios 15 нововведення не дісталося

  • звіт про збір даних додатками . Ця функція буде відстежувати, скільки разів, коли і навіщо додатки зверталися до конфіденційних функцій iphone на зразок служб геолокації, камері або мікрофону.
  • користувальницькі домени icloud . Це особлива функція, яка потрібна користувачам, які мають свої домени для електронної пошти навроде [email protected] Вона дозволить приймати і відправляти повідомлення через icloud.
  • universal control . Це фішка для ipados і macos, яка створює на їх основі єдиний робочий простір, дозволяючи користувачам використовувати планшет в якості другого монітора для комп’ютера і швидко перетягувати між ними об’єкти і курсор миші.
  • 3d-режим в apple maps . Крім глобуса і підвищеної деталізації, що вимагають процесора a12, в картах apple з’явиться так само звичайний тривимірний режим для перегляду об’єктів інфраструктури, який вийде трохи пізніше.
  • shareplay . Це функція, яка вбудована в facetime і покликана дозволити користувачам переглядати загальний контент, навіть перебуваючи на значній відстані один від одного. Так можна дивитися фільми, серіали, відео на apple tv+ і навіть тренування в fitness+.

Що нового в ios 15.1

Apple повернула shareplay в ios 15.1

Правда, випускати всі відкладені нововведення в складі ios 15.1 в купертіно не будуть. У всякому разі, на це нічого не вказує. А ось що з’явиться в майбутньому оновленні, так це функція shareplay . Apple приділила їй багато уваги на конференції wwdc 2021, пообіцявши користувачам, що вони зможуть споживати контент спільно зі своїми співрозмовниками по facetime, будь то тренування в fitness+ або фільми в apple tv+.

Оскільки shareplay – це універсальна функція , яка за логікою речей повинна працювати з усіма додатками для ios, її остаточна поява в операційній системі залежить від розробників. Швидше за все, вони просто не встигли адаптувати свій софт для цього інструменту, і apple була змушена відкласти його до тих пір, поки творці програмного забезпечення не впораються зі своїм завданням.

Як встановити ios 15.1 beta 1

встановити ios 15.1 beta 1 зможуть власники всіх моделей iphone, які сумісні з ios 15. Правда, для цього їм буде потрібно діючий бета-профіль розробників, тому що оновлення поки поширюється тільки серед девелоперів:

Бета-профіль розробника скачується тільки з сайту betaprofiles.com

  • встановіть бета-профіль і перезавантажте пристрій;
  • перейдіть в «оновлення пз» і скачайте ios 15.1 beta 1.

Підписуйтесь на нас в пульс mail.ru. Там кожен день виходять цікаві статті за тематикою apple.

Дуже важливо перед установкою бета-версії ios 15.1 зберегти резервну копію в icloud. Це дозволить вам відновити всі дані, якщо щось піде не так в процесі видалення, а також потім, коли ви вирішите оновитися з тестової версії ос на релізну. Тільки так ви зможете не втратити весь накопичений прогрес. Тому стежте, щоб копія була якомога свіжішою і містила в собі весь масив інформації.