Всесвітня організація інтелектуальної власності склала оновлений рейтинг країн за рівнем інноваційної активності, першу п’ятірку вперше за історію існування рейтингу замкнула південна корея, яка в 2020 році задовольнялася десятою позицією. Туреччину, індію, в’єтнам і філіппіни укладачі рейтингу вважають найбільш динамічно розвиваються країнами.

Джерело зображення: wipo

Рейтинг враховує не тільки кількість поданих за період патентних заявок, але обсяг коштів, спрямованих на дослідження, а також наукову активність і кількість угод в інноваційній сфері. Економічна криза, початок якій поклала пандемія, в мінімальному ступені торкнулася витрат людства на наукові дослідження. Це пояснюється тим, що попутно зі створенням вакцин активно фінансувалися й інші дослідження, чий практичний результат може мати значення для людства в нових умовах.

За підсумками минулих місяців цього року і всього 2020 року складено свіжий рейтинг інноваційної активності. Кількість наукових публікацій зросла на 7,6%, а провідні з інновацій компанії збільшили профільні витрати на 10%. В цілому, 60 % компаній, що потрапили у вибірку, повідомили про зростання своїх витрат на дослідження і розробки. Кількість угод в інноваційній сфері зросла в 2020 році на 5,8 %, що значно вище усередненого показника попереднього десятиліття. Втім, якщо активність інвесторів в азіатському регіоні зростала, то північна америка і європа демонстрували спад на цьому напрямку.

Південна корея всього за рік подолала відразу п’ять позицій, перемістившись на п’яту сходинку з десятою. Лідирує в списку швейцарія, друге місце займає швеція, третє місце дісталося сша, четверте — великобританії. Китай за рік піднявся з 14-го місця на 12-е.в’єтнам, вже не перший рік прогресуючий в інноваціях, розташувався на 44-му місці, а відразу за ним йде російська федерація, що обійшла індію на одну позицію. Замикає список 50 найактивніших в інноваційній сфері країн чорногорія, а на один щабель вище розташувалася україна.

Укладачі списку вважають, що туреччина, індія, в’єтнам і філіппіни мають всі шанси зміцнити свої позиції в цьому рейтингу найближчим часом. Принаймні, перша з цих країн вже займає 41-е місце.