До павла дурова можна ставитися по-різному, але те, що telegram є одним з кращих додатків для обміну повідомленнями, заперечувати безглуздо. Месенджер з’явився ще 2013 році і до сих пір радує нас регулярними апдейтами і новими фішками, які часто відсутні у таких конкурентів, як whatsapp або viber. Сьогодні вночі дуров повідомив про вихід нового великого оновлення і зазначив, що це допоможе працювати додатку без перебоїв. Зміни торкнулися також візуальної складової, групових чатів і відеодзвінків.

Велике оновлення телеграм. Що ми побачимо в новій версії.

У своєму повідомленні павло дуров також уточнив, що в новій версії додаток переходить на іншу архітектуру. Цим нововведенням він пояснив одну з проблем, з якою можуть зіткнутися користувачі: після оновлення telegram вам, можливо, доведеться почекати деякий час, поки база даних буде оптимізована під 64 біта.

До цих пір telegram використовував 32-бітові значення для ідентифікаторів користувачів і каналів. Через швидке зростання програми ми швидко наближаємося до їх максимальної кількості, яка становить близько 2,1 мільярда. Тому протягом останнього року команда телеграм перебудовувала майже всю архітектуру сховища і скрипти для переходу на 64-бітний діапазон.

Нові шпалери для чатів телеграм

Візуальна складова будь-якої операційної системи або програми грає дуже важливу роль. За довгий час, що ми користуємося смартфоном, його зовнішній вигляд дуже приїдається. І якщо останні оновлення операційної системи ios не мають на увазі кардинальних змін в дизайні, нехай в цьому нам допоможуть хоча б сторонні розробники.

У новій версії телеграм в будь-якому з особистих чатів можна встановлювати окремі шпалери на фон . Всього таких шпалер буде представлено 8, причому команда месенджера запевняє про швидке їх розширення. У кожній з нових тем використовуються кольорові градієнти для окремих блоків повідомлень і анімовані фони з тематичними візерунками, які з’явилися в минулих оновленнях.

За допомогою алгоритмів вони змішуються з різних кольорів і переливаються в міру відправки повідомлень і відкритті екранної клавіатури. Команда телеграм запевняє, що вони майже не позначаться на рівні заряду акумулятора.

Для того, щоб створити окрему унікальну тему для конкретного чату вам необхідно:

  • відкрити цікавить вас чат.
  • тапнуть по імені співрозмовника.
  • перейти в розділ ще.
  • далі натиснути змінити кольори.
  • і вибрати одну із запропонованих 8 тем.

Як зробити унікальну тему чату в телеграм (1)

Як зробити унікальну тему чату в телеграм (2)

Цікаво, що тема встановиться відразу для обох учасників чату і буде однакова на всіх пристроях. Причому у кожної з них буде і денна, і нічна версія , між якими ваш смартфон буде перемикатися в залежності від налаштування нічного режиму на пристрої, а також при автоматичній зміні в залежності від часу дня і ночі.

Як подивитися хто прочитав повідомлення в чаті телеграм

До цього оновлення телеграм повідомлення в груповому чаті отримували позначку «прочитано» (дві галки), тільки коли їх побачить один учасник. Тепер можна буде подивитися, хто конкретно його прочитав.

Тепер в телеграм можна подивитися хто прочитав повідомлення в чаті.

Функція вкрай зручна, так як ми відправляємо повідомлення в чати так чи інакше для конкретної людини. Раніше, коли необхідно було повідомити одного з користувачів великої аудиторії, я завжди дублював текст в особисті повідомлення. Тепер цього робити не доведеться. Крім цієї, в додатку дурова існує ще багато прихованих функцій, на які звичайні користувачі не звертають уваги. Раніше ми вже розповідали про деякі з них, рекомендую до прочитання.

У телеграм також зазначають, що для захисту конфіденційності інформація про прочитання повідомлень зберігається лише 7 днів після відправлення . Додаток не буде утримувати інформацію про те, які повідомлення ви читали.

Яндекс.дзен, там ви знайдете багато корисної та цікавої інформації зі світу мобільних технологій.

Запис трансляцій і відеочатів в телеграм

Додаток телеграм це не тільки обмін повідомленнями, але ще і тисячі різних спільнот і каналів. Цього року тут з’явилися функції відеотрансляції, яку можна проводити на необмежену кількість користувачів . У новому оновленні адміністратори можуть записати не тільки звук, але і відеопотік – і поділитися відеозаписом з передплатниками. Готовий запис зберігається в обране .

У телеграм з’явилася функція запису трансляцій і відеочатів.

Минулого разу, коли ми говорили про попереднє велике оновлення, згадували про те, що за допомогою відеотрансляції з телеграм можна зробити відмінний майданчик для проведення конференцій . Тепер павло дуров замахнувся на ще більший крок. На даний момент величезна кількість конференцій проводиться в instagram, і з сьогоднішнього дня телеграм може всерйоз втрутитися в популярність програми від facebook.

Нові інтерактивні емодзі в телеграм

Останні роки ми з вами почали активно користуватися різними емодзі. Дійсно, часто одним смайликом можна замінити величезні тексти повідомлень або бурю нахлинули емоцій.

У новій версії програми телеграм з’являться інтерактивні емодзі.

Завантажити телеграм

У новій версії програми можна натиснути на деякі анімовані емодзі, щоб запустити ефект на весь екран. для цього необхідно відправити окремим повідомленням той чи інший смайлик і просто тапнуть по ньому. Цікаво, що співрозмовник побачить ефекти в той самий момент, коли ви на них натиснете. Вібрація смартфона також буде синхронізуватися для обох співрозмовників.

У нашому телеграм-чаті, буде цікаво прочитати.