Міжнародна команда дослідників створила найдетальнішу і найреалістичнішу модель всесвіту. Проект отримав назву» учуу ” (uchuu) і заснований на комп’ютерному моделюванні.

Для створення такого амбітного проекту потрібен потужний комп’ютер. У якості такого був обраний aterui ii, до складу якого входить 40 200 ядер. Симуляціязанімала по 48 годин на місяць, а за мірками звичайних компьютеровпотребовалось б 20 мільйонів годин. Машина згенерувала 2 петабайти даних, стислі згодом до 100 терабайт. В даний час» учуу ” являє собойвіртуальную всесвіт, доступ до якої можна отримати за допомогою хмарних технологій.

У перекладі з японської «учуу» — це космічний простір. Внутрисимуляции міститься 2,1 трильйона галактик, туманностей ідругих об’єктів. Астрономи вважають, що проект дозволить вивчити всесвіт в раніше доступному для вчених масштабі. Незважаючи на настільки вражаючі результати, відшукати на тривимірній карті планети і навіть окремі зірки поки неможливо. Дослідники зосередилися на великих масштабах, представивши погляд на незвідані контури темної матерії.

«учуу ” справляється з моделюванням всесвіту на 13,8 мільярда років, починаючи з великого вибуху і закінчуючи справжнім. Астрономизаявляют, що проект дозволяє вивчити окремі галактики як в масштабі, так і в часі, а в майбутньому дасть відповіді на безліч питань, що хвилювали людствона протягом століть.