У компанії microsoft є безліч користувачів сервісів microsoft 365 і office 365. У першому більше 1 млн організацій, у другому понад 300 млн користувачів. Деякі віддають перевагу звичайній версії office без підписки і вона з’явиться в жовтні разом з windows 11.

Минулого року microsoft повідомила, що не відмовиться від автономного варіанту office. Тепер повідомляється, що реліз чергової версії відбудеться 5 жовтня. В цей же день виходить windows 11. Офіційної інформації про зміни поки немає, тому доведеться трохи почекати.

Для комерційних організацій і державних установ на windows і mac microsoft відкриває канал long term servicing channel (ltsc). Це інша версія програм office без підписки. Тут є тільки базова функціональність, як в microsoft 365 і office 365. Це пропозиція для певних регульованих сценаріїв застосування. Мова йде про пакет office для пристроїв без підключення до інтернету або для керуючих пристроїв.

Серед нової функціональності можна відзначити темний варіант інтерфейсу в документах word, динамічні масиви excel і функцію xlookup для спрощення пошуку в таблицях. Нові варіанти office будуть підтримуватися протягом 5 років. У майбутньому вийде як мінімум ще одна версія автономного office. Про ціни поки нічого не говориться. До кінця року microsoft може представити також exchange server, skype for business server, project server і sharepoint server.

Компанія рекомендує користуватися office 365 і microsoft 365 з хмарними функціями і функціональністю спільної роботи, а також автоматизацією на основі ші. З наступного року вартість підписки на них збільшиться.