Згідно зі свіжим прогнозом, наступне покоління відеокарт nvidia може подорожчати вдвічі щодо актуальних моделей. Тобто ціни знову проб’ють стелю. Але винні не тільки майнер.

Що кажуть аналітики?

В останні роки продукція nvidia значно подорожчала. Це стосується як рекомендованих виробником цін, так і ринкових. За наявними відомостями, в найближчому майбутньому ситуація не покращиться. Ймовірно, відеокарти серії geforce rtx 4000 будуть коштувати ще більше, ніж актуальні моделі.

Зокрема, інсайдери наводять такі цифри. Вартість флагманської geforce rtx 4090 складе не менше $3000. Передбачувані ціни на інші моделі: geforce rtx 4080 ti — 2000 доларів, geforce rtx 4080 — 1200 доларів, geforce rtx 4070 — 800 доларів, geforce rtx 4060 — 400 доларів. Якщо порівняти з поточним поколінням, то rtx 4090 і rtx 4080 обійдуться вдвічі дорожче.

Але це лише рекомендовані роздрібні цифри. З урахуванням дефіциту на ринку комплектуючих, який в наступному році нікуди не піде, реальні ціни можуть бути ще вище. Не виключено, що за geforce rtx 4090 доведеться викласти 5000 доларів.

Чому так дорого? кілька причин

глобальний дефіцит напівпровідників. зараз ринок мікроелектроніки переживає затяжну кризу напівпровідникових компонентів, який навряд чи закінчиться в недалекому майбутньому. Через брак чіпів nvidia та інші бренди змушені урізати виробництво і піднімати ціни на продукцію.

пандемія і раптове зростання попиту. як відомо, в умовах самоізоляції багато хто перейшов на удаленку. Тому знадобилися потужні комп’ютери. Це призвело до різкого збільшення попиту на електроніку, включаючи відеокарти. Позначилися і розірвані логістичні ланцюжки. Під час локдауну в ряді країн ввели обмеження на експорт та імпорт різних товарів. Оскільки відеокарти не належать до предметів першої необхідності, регулюючі органи часто розгортали їх на митниці.

тарифи на імпорт в сша. нещодавно в штатах збільшили митні збори на імпортовані товари. Закон поширюється на відеокарти і на компоненти для їх виготовлення. Наприклад, деталі, що ввозяться з китаю, обкладаються 25-відсотковим збором. Вендори переклали витрати на плечі покупців, підвищивши ціни.

ну і, звичайно, потрібно враховувати майнер і перекупників. все банально: обидві групи скуповують відеокарти, щоб перепродати або вичавити побільше «ефіру». Хоча деякі країни намагаються заборонити майнінг, це не зупиняє бажаючих швидко збагатитися.

А як ви думаєте, віддати за топову відеокарту 350 тисяч рублів – це нормально?