Трохи більше місяця залишилося до релізу нової частини серії the darkpictures anthology . Розробники з supermassive gamesвсегда намагаються здивувати гравців новою історією, беручи за основулегенди з різних куточків землі. У house of ashes вони звернулись до найдавнішого з досі використаних ними міфів. Мипобували на презентації їхнього свіжого проекту, особисто поспілкувалися з колегами та пройшли вступну главу, що знайомить з героями ілором. Настала пора скласти більш цілісну картину цієї подорожі серед підземних храмів іраку.

Місцем дії обрали руїни шумеро-аккадського царства, що переховувалися під одним з населених пунктів. Хоча дія розгортається в 2003 році, а в центрі уваги тут збройне протистояння сша і місцевої визвольної армії, персонажівинуждені зіткнутися з надприродним ворогом з минулого.якщо бути більш точним, то з 2200-го року до н. Е. Приблизно тодішній правитель аккад, нарам-суен, ризикнув кинути виклик богами осквернив головне святилище енліля. Останній завідував вітром, бурями і землею, а за сумісництвом був верховним богомшумерського пантеону. Як ви розумієте, гнів цього небожителя могпоставіть на коліна навіть царя.

Безліч лих спіткала держава аккад, коли нарам-суенпопал в немилість до вищих сил. За фактом він вбивав своїх жепідданих сотнями, спалював бранців у священних місцях, а себяпровозгласіл богом-царем. Звичайно, через таке віроломства від нього відвернулося жрецтво. Відгомони прокляття, полеглого на голову, розчинилися в століттях, але дещо залишилося. Вірніше, дехто.

За сюжетом house of ashes герої натикаються під землею на вкрай агресивного демона, що пожирає все, що рухається. І, судячи з усього, це пазузу. За ассирійської міфології, це істота счеловеческим тілом, головою лева або собаки, з левовими лапами ікогтями на ногах, двома парами крил і з жалом скорпіона.розробники відзначають, що це самий пророблений монстр, якого вони створювали. Для додання реалістичності його поведінці використовувалася технологія повного захоплення рухів.

Знаючи сюжети минулих частин серії і відзначаючи зовнішню схожість houseof ashes з call of duty , тут впору запитати фразою ізтрейлера cold war : “загроза реальна?». Геймдиректор запевняє, що більш ніж. І тут я хочу поділитися своїми спостереженнями іпредположеніем щодо природи нового ворога. Вілл дойл — керівник проекту-насамперед зазначив, що його команда шукає нові способи налякати і здивувати гравця. Граючи в першу главу, я виявив згадки про експедицію, що побувала в цих руїнах доглавних героїв. Їх записки датовані 1946-м роком, тобто вперіод, наступний відразу за закінченням другої світової війни.

Також, як випливає з передісторії, загін спецпризначення відправився в ірак за інформацією про військовий об’єкт. Імовірно на ньому може вестися таємне виробництво хімічної зброї. Склавши етіобстоятельства воєдино, ви, можливо, проведете паралелі запитаними сюжетами the dark pictures anthology. Але на мій погляд, ці зачіпки знаходяться на самій поверхні і покликані повести наспо помилковому сліду. З великою часткою ймовірності сценаристи решілііспользовать прийом,коли нас як би ненав’язливо підводять до думки, що ми вже знаємо розгадку. А в підсумку справжня кінцівка сильнееудівіт розслабився гравця. І хто знає, може, розробники незря так корпіли над реалістичною поведінкою пазузу.

Слід пам’ятати, що house of ashes володіє декількома кінцівками і різними способами проходження сюжету. Як і в минулих частинах, у нас в руках будуть життя кожного з п’яти основних персонажів. Хто є героями? це морпіхи нік кей і джейсон колчек, полковник еріккінг і його дружина рейчел кінг, а також боєць іракської армії — салімосман. Вони можуть померти в будь-який момент або ж все «дожити».

за посиланнями вище ви знайдете наші огляди двох минулих частин the dark pictures-man of medan і little hope.

У канонічному режимі гравці випробують себе на міцність в тому, як це спочатку задумано розробниками. А вотрежисерська версія проходження, доступна за передзамовлення, дозволить поглянути на ті ж події з перспективи інших дійових осіб. Тобто якщо спочатку ви стали свідком появи монстра, граючи заника, то в режисерському варіанті треба буде розбиратися в тій же ситуації, керуючи джейсоном. Також доступні режими для спільної гри: по мережі з одним або в компанії до п’яти осіб перед однімекраном («кіновечірка»).

Коли граєш в house of ashes, то відразу відчуваєш зрослий рівень свободи. Замість фіксованої камери з минулих частин, тут реалізували повністю регульований огляд на 360 градусів. При цьому можна включати і вимикати ліхтарик. З підсвічуванням герої рухаються повільніше. Автори окремо вказували, що за допомогою програми можна знайти альтернативні маршрути. Хоча в першій главемне вдалося відшукати таким чином тільки пару кімнат з різними предметами.

Свіжа демонстрація ігрового процесу з коментарямигеймдиректора.

У грі доводиться багато стріляти. Це, звичайно, не бойовик, носражаться тут потрібно часто: з демонами і з ворожою армією.стрільба реалізована тут у вигляді міні-гри з наведенням на ціль івистрілом за відведений час. Наскільки можна судити, складність цієї та інших qte-активностей можна налаштовувати. Відгуки ігроковнасчет інтерактивності минулих ігор студії різнилися: комусь билотяжело, а комусь занадто легко. Тому розробники ввели трирівня складності: низький, середній і нестерпно важкий.

З попередніх плюсів хотілося б виділити одне істотне поліпшення в порівнянні з минулими частинами. В огляді на the dark pictures anthology: little hope я згадував, що наслідки прийняття деяких рішень тамнедостатньо очевидні. Наприклад, момент, коли герою пропонується поставити пістолет на ціль. А в підсумку він ще й робив пострілпісля цього. Підсумки таких рішень могли бути плачевними. У house ofashes ж навпаки, кожне прийняте рішення має хорошопрогнозовані сьогохвилинні наслідки. Ти чітко розумієш, какойвибір тобі пропонується і до чого призведе та чи інша дія. На мій погляд, така ясність дуже важлива для подібного роду гри.

Мені не дуже сподобалася подача однієї з сюжетних ліній. Справа в тому, що у нас тут розгортається любовний трикутник. Рейчелкінг ніби як заміжня за еріком, але за фактом живуть вони окремо.паралельно у неї з’явився інший хлопець, який входить в число головних героїв, але його особистість поки не розголошується. І вітоге у нас виходить сильна і незалежна альфа-панночка, закоторою бігають самі браві бійці. При цьому сам персонаж рейчел непредставляє з себе нічого примітного ні як особистість, ні сточки зору краси. Хоча виконала роль цієї героїні актриса тісдейл в реальному житті володіє куди більш жіночними і витонченими рисами, ніж її ігровий прототип. Даний персонаж ктому ж наводить на думки про архетип мері сью. Тобто в будь-якій ситуації за неї не турбуєшся, так як вона настільки сильна, що всіх переможе. Наприклад, на самому початку є сцена, де вона повинна була б загинути, але чудесним чином виживає. А в цей час тендітні особи чоловічої статі дохнуть як мухи від нестачі фізичної підготовки і власної дурості.

При цьому розробники згадували, що надихалися фільмом»чужий”.однак героїні сігурні уівер співпереживаєш, тому що вона спочатку була перед монстром. Вона по-своєму крута і для цього їй непотрібно було бути термінатором. З джерел натхнення автори додатково вказували стрічки» хижак «і» спуск«, а також книги г.ф. Лавкрафта, включаючи»хребти божевілля”. У дизайнерів house of аѕһеѕопределенно вийшло відтворити дух таємничої підземної цивілізації. Локації тут цікаво чергуються: від тісних катакомбв скелях до величних залів шумерських палаців, де в темнихбездонних кутах ховається щось зловісне. Що ж стосується оповідань, то про них можна буде судити після проходження всієї історії.

House of ashes повністю переведена на російську мову, включаючи російську. Хоча це повинно бути в наші дні обов’язковим атрибутомдля сюжетно-орієнтованої гри. Переклад ще далекий від ідеалу, але ми знаємо, що його відполірують до релізу. Ще слід врахувати, що упроекта відразу буде версія для консолей поточного покоління, спохорошевшей графікою і нативним 4к-дозволом. Попередні ігри серії спеціально не випускалися під нові приставки sony іmicrosoft.

Наступного разу ми поділимося з вами інтерв’ю з розробниками, вкотором з’ясуємо ще більше цікавих подробиць про гру. А тим часом будемо чекати виходу the dark pictures anthology: house ofashes вПризначений термін -22 жовтня 2021 року.