Компанія intel підготувала спеціальний програмний інструмент seamless update для операційної системи linux, що дозволяє виробляти оновлення bios материнських плат без обов’язкового перезавантаження комп’ютера, пише портал phoronix,. Компанія вже випустила потрібне оновлення для ядра linux з підтримкою даної функції. Цілком ймовірно, що в майбутньому її підтримку також отримають системи на базі windows.

Джерело зображення: shutterstock

Оновлення bios материнської плати може виявитися останньою надією в тому випадку, якщо в роботі системи спостерігаються проблеми, які неможливо виправити іншими способами. Однак ця процедура вимагає обов’язкової перезавантаження комп’ютера, що може виявитися критичним для систем, покликаних працювати практично безупинно, наприклад, для серверів з базами даних. У процесі оновлення система фактично простоює протягом декількох хвилин, що для власника обладнання може вилитися у великі фінансові втрати. Як виявилося, компанія intel вже деякий час працює над вирішенням цієї проблеми.

Інструмент, що отримав назву intel seamless update, дозволяє проводити оновлення мікрокоду материнської плати (bios) в режимі реального часу всередині операційної системи без перезавантаження. По суті, установка оновлення не відрізняється від установки будь-якої програми. У складі intel seamless update для ядра linux буде використовуватися драйвер platform firmware runtime update acpi, що відповідає за роботу функції в середовищі операційної системи.

Саме по собі оновлення bios може бути вельми ризикованим процесом, особливо для непідготовленого користувача, тому бажання intel упросити цю процедуру можна лише вітати. Цілком можливо, що з виходом процесорів intel sapphire rapids функція seamless update стане основним методом оновлення bios і однією з особливостей даної платформи.