В останні році у компанії amd нарешті вийшло наздогнати по продуктивності десктопних процесорів і графічних чіпів своїх головних конкурентів з nvidia і intel. Однак, з виходом cpu лінійки ryzen 5000 команда червоних припинила активний ціновий тиск на intel і виставила досить серйозний цінник на свою продукцію. Не кращим чином йдуть справи і на ринку відеокарт, так як amd обсяги випуску графічних карт amd radeon rx 6000 просто не можуть покрити існуючого попиту.

І тепер стали відомі причини подібної політики amd. Під час технологічного саміту deutsche bank фінансовий директор amd девіндер кумар позначив плани і пріоритети корпорації на найближчі роки. І схоже, що головний упор технологічний гігант збирається робити на процесори серверного і мобільного сегмента.

Завдяки процесорам epyc частка amd серед виробників серверних чіпів зросла до 10%, і компанія хоче продовжити свою експансію в цьому неймовірно вигідному напрямку. Іншим дуже важливим напрямком розвитку в компанії називають ринок мобільних процесорів для ноутбуків, що відчуває розквіт через збільшилася популярності віддаленої роботи.

І головною проблемою тут виступає повна залежність amd від виробничих потужностей tsmc, за використання яких компанія бореться з intel, nvidia і apple. У ситуації дефіциту кремнієвих пластин корпорації доводиться вибирати, яку саме продукцію виробляти. В результаті ринкам процесорів для настільних пк і відеокарт буде приділятися істотно менше уваги, а поставки продукції для споживачів будуть проводитися за залишковим принципом.