Роботи-пилососи присутні на ринку вже не перший рік, але саме 2020-й і 2021-й стають переломними в їх еволюції. Нові моделі стали функціональнішими, потужнішими і навчилися набагато краще орієнтуватися в просторі. Наступний крок-самостійний догляд, і таке рішення вже є! новий roidmi eve plus при ціні на рівні 30 тисяч рублів отримав станцію самостійної очистки для спустошення пилозбірника.

Технічні характеристики

 • тип прибирання: суха і волога.
 • контейнер для сміття 300 мл.
 • контейнер для води 250 мл.
 • потужність: 50 вт.
 • потужність всмоктування: 2700 па.
 • час безперервного прибирання: до 4 годин.
 • акумулятор: 5 200 маг.
 • габарити: 355 × 355 × 100 мм.
 • маса: 3,6 кг
 • особливості: док-станція з баком самоочищення.

Комплект поставки

Всередині великої загальної коробки лежать дві поменше для самого робота-пилососа і док-станції. У комплект поставки пилососа входить модуль для вологого прибирання з багаторазовою ганчіркою, десяток одноразових серветок і змінний фільтруючий модуль. Всі щітки і сміттєзбірник вже встановлені, а зарядки немає, її роль виконує станція самоочищення.

В її коробці лежать тільки чотири додаткових мішка-пилозбірника, не рахуючи вже встановлений.

Дизайн пилососа і станції

Формат роботів-пилососів давно устоявся, саме кругла форма є найбільш маневреною в питаннях прибирання заставлених приміщень. Зверху знаходиться свого роду башточка-це новий лазерний радар (lidar). Низ і торці корпусу зроблені з матового пластику, верх прикрашений глянцем. На білосніжних поверхнях менше помітна пил, а стилю додають контрастні вставки чорного кольору.

По всьому периметру бічної грані і всередині корпусу знаходяться різного датчики для позиціонування пилососа в приміщенні. Всього 30 штук, розділені на 18 функціональних груп. Але основну роль у створенні карти приміщення і складанні алгоритму руху грає лазерний радар (lidar), захований у виступаючої башточці.

На корпусі знайшлося місце для трьох кнопок: живлення і запуску стандартної програми, активації точкового прибирання і повернення на станцію. Налаштування робота виконується через додаток, власного пульта у roidmi eve plus немає.

Також необхідно звернути увагу на колеса. Два провідних досить великі і оснащені довгохідної підвіскою для подолання побутових перешкод висотою до 2 сантиметрів, наприклад килимів і поріжків. Товстий прогумований протектор гарантовано не подряпає ламінат і не буде ковзати на плитці.

Другою частиною комплекту є станція самоочищення, що поєднує функцію зарядної станції. Вона представляє з себе дуже стильне відерце з паркувальним місцем для робота в нижній частині.

Яке перше враження про роботу-пилососі roidmi eve plus з системою відчищення? обидва пристрої і всі аксесуари зроблені в єдиному стилі, відмінно поєднується з будь-якими інтер’єрами. Якість матеріалів і збірки на висоті — матеріали підібрані вірно, зазори ідеальні.

Досвід використання і догляд

Все управління виконується через фірмовий додаток roidmi або через mi home, загальне для всієї екосистеми xiaomi. У цьому немає ніяких проблем: вперше включений девайс з’являється в списку пристроїв і підключається до wi-fi в кілька кліків. Після цього пилососа необхідно дати трохи часу на складання карти приміщення. Саме на ній можна позначати заборонені зони, виставляти віртуальні стінки і планувати прибирання. Русифікація програми roidmi накульгує, місцями помітний машинний переклад.

Найактуальніший варіант використання-складання графіка прибирань з індивідуальними параметрами для кожного кейса. Наприклад, у будні дні можна проводити вологе прибирання на середній потужності о 14:00, а у вихідні — просто пилососити в посиленому режимі о 16: 30. Налаштування в цьому сенсі дуже гнучкі.

Також не обійшлося без ручного управління за допомогою віртуальних стрілочок в додатку.

Пил і дрібне сміття змітаються до центру бічними щітками, а після потрапляють на основний обертовий валик і засмоктуються в пилозбірник. У режимі вологого прибирання в якості фінального штриха додається протирання підлоги змоченою ганчіркою. Система подачі води крапельна з трьома рівнями інтенсивності. Це ідеальне рішення для твердих підлогових покриттів: паркет, ламінат і кахельна плитка стають дійсно чистими. Якщо протягом тижня користуватися roidmi eve plus, на вихідних вийде обійтися легкої самостійної прибиранням. Це заслуга в тому числі двигуна 50 вт з потужністю всмоктування 2700 па.

Основна щітка гібридна, тобто одночасно забезпечена ворсинками для килимових покриттів і силіконовими щитками для твердої підлоги. Замінювати її вручну в залежності від покриття не доведеться. Однак у roidmi eve plus немає функції підйому ганчірки, модуль знімається вручну. Благо на час вологого прибирання килими можна відзначити забороненими зонами.

Всі події, пов’язані з роботом, коментуються на розбірливому російською мовою: початок і закінчення прибирання, зарядка, застрявання та інші. Гучність підказок регулюється, при необхідності їх можна заглушити. Час автономної роботи варіюється від 1,5 до 4 годин в залежності від обраного режиму. Якщо робот не встиг пропилососити за раз, він поїде на підзарядку і повернеться до прибирання з місця зупинки. Повна зарядка акумулятора на 5200 маг займає близько 4 годин.

Після кожного прибирання робот під’їжджає до станції для зарядки і спустошення контейнера. Періодичність задається в налаштуваннях-від кожної першої до кожної третьої прибирання. Процес займає два десятки секунд, а по звуку нагадує роботу старого пилососа — рев дійсно гучний. Трилітрового мішка вистачає на 10 повних пилозбірників, тому станція не потребує частого обслуговування. Крім іншого в процесі відбувається знезараження і дезодорування повітря озоном — переживати за неприємний запах з контейнера не доведеться.

Найчастіше і клопітно заняття, спустошення пилозбірника, на себе бере паркувальна станція. Винос мішка простий, так як після заповнення він запаковується. Користувачеві залишаються куди менш рутинні завдання: відстеження стану фільтра і обох щіток, а також чистоти іч-датчиків. Залишковий ресурс всіх вузлів вказується в додатку.

Зокрема, догляд за hepa-фільтром максимально спрощений, завдяки пластиковому картриджу. Однак в конструкції все ж є маленький недолік — відсутність поролонової прокладки для грубої очистки повітря. Як підсумок, hepa-фільтр тонкого очищення швидко забивається і втрачає ефективність.

Другий момент-наповнення резервуара для води і промивка багаторазової фібри після кожного прибирання. Чи складно проводити всі ці процедури? анітрохи, звичайні і бездротові пилососи вимагають більше уваги.

Відгук через два тижні використання

Мені завжди подобалася ідея роботів-пилососів, але раніше до них складно було ставитися всерйоз через недостатню функціональності і слабкої потужності всмоктування. Нашого героя можна віднести до нового покоління роботів, дійсно придатних для постійного застосування практично без участі людини. Це нова ступінь автономності: винести раз в кілька днів запакований пакет з пилом набагато простіше, ніж кожен раз вручну спустошувати контейнер.

плюси:

 • практичний дизайн і хороші матеріали;
 • висока потужність всмоктування;
 • функція вологого прибирання;
 • високий рівень орієнтування в просторі;
 • витратні матеріали в комплекті;
 • голосові підказки російською мовою;
 • тривалий час автономної роботи;
 • самостійне очищення пилозбірника.

мінуси:

 • порівняно невелика ємність контейнерів.

може не сподобатися:

 • шум від док-станції під час забору сміття;
 • недоліки русифікації програми roidmi.