Антимонопольний регулятор південної кореї оштрафував компанію google, що входить в холдинг alphabet, на 207,4 млрд вон ($176,64 млн), у зв’язку з блокуванням використання модифікованих версій її платформи android, повідомило агентство reuters.

Reuters / dado ruvic

Комісія з справедливої торгівлі кореї (kftc) заявила у вівторок, що умови контракту google з виробниками пристроїв являють собою зловживання домінуючим становищем на ринку мобільних ос, що обмежує конкуренцію. Умовами контракту передбачено укладення угоди» про боротьбу з дробленням (afa)”, яким виробникам забороняється встановлювати на свої пристрої модифіковані версії ос android, а також самим модифікувати операційну систему. Розслідування за звинуваченням google в перешкоджанні місцевим виробникам смартфонів, включаючи samsung electronics і lg electronics, використовувати операційні системи інших компаній, ведеться з 2016 року.

У відповідь google заявила про намір оскаржити рішення kftc, так як воно ігнорує вигоди сумісності android з іншими програмами і підриває переваги, якими користуються споживачі.

— заявила голова kftc чон сон ук (joh sung-wook).