В сучасних реаліях, коли дефіцит напівпровідників і бум майнінг привів до захмарного зростання цін на відеокарти, простіше і дешевше стало придбати ноутбук на базі шуканого графічного процесора, а поява в цьому році мобільної 30-ї серії geforce rtx дозволило вивести на ринок тонкі і потужні моделі лептопів для ігор.

Однак ігрові ноутбуки – це не тільки історія про геймінг, але і відмінний варіант для тих, хто хоче отримати продуктивну мобільну машину для навчання і творчості. До того ж, мати ноутбук на робочому місці замість стаціонарного pc набагато зручніше, адже його завжди можна взяти з собою. У даній статті ми відібрали п’ять різних лептопів на базі графічних процесорів geforce rtx 30 series , які відмінно підійдуть для використання в якості універсального інструменту.

Вибірка відбувалася за такими критеріями:

  • максимальна продуктивність-ноутбук, який купується в першу чергу як засіб для навчання і роботи, повинен справлятися з усіма основними завданнями, включаючи сценарії використання в популярних технічних додатках і інструментах. У цьому випадку важливо мати не тільки потужний процесор, але і продуктивний gpu, здатний забезпечити прискорений рендеринг в реальному часі для 3d-проектування і моделювання, а також більш швидку роботу в різних обчислювальних завданнях, включаючи нейромережі, обробку великих наборів даних і так далі.
  • можливості для дистанційного навчання-софт і залізо ноутбука повинні добре справлятися зі стрімінгом у відмінній якості і з шумодавом, тому підтримка технології nvidia broadcast відразу йде в плюс.
  • розміри і вага – робота і навчання передбачає, що ви будете часто брати ноутбук з собою, тому в даному випадку важлива мобільність. Пристрій повинен бути якомога тонше і легше. Перевага платформи rtx 30 полягає в тому, що товщина багатьох моделей становить менше 20 мм.
  • тривалість роботи і безшумність – ще одна значуща складова мобільності, якій слід приділяти достатньо уваги при виборі, причому важливу роль відіграють не тільки параметри батареї і системи охолодження, але і оптимізація на рівні софта, на зразок наявності технологій nvidia optimus, battery boost і whispermode 2.0.

Ми рекомендуємо звернути увагу на такі моделі:

acer nitro 5 (an515-55-534c)

Даний лептоп ми вибрали, виходячи з бюджетних міркувань. Володіючи найдоступнішим з усієї п’ятірки цінником, acer nitro 5 пропонує відмінний баланс характеристик для всіх, хто бажає придбати відносно недорогий і компактний ноутбук для широкого кола завдань, починаючи від повсякденної роботи і закінчуючи іграми. За функціонування системи відповідає продуктивний 4-ядерний процесор intel core i5-10300h, а мобільна geforce rtx 3050 c 4 гб пам’яті здатна забезпечити комфортний fps в більшості ааа-проектів з роздільною здатністю full hd, а також пропонує можливості, недоступні в ноутбуках без rtx, такі як тензорні ядра.

Тензорні ядра укупі з технологією dlss забезпечують до 2-х разів більше fps в іграх. У додатках для роботи з графікою вони прискорюють обробку фото і відео, а також відкривають шлях до завдань машинного навчання, включаючи роботу з комп’ютерним зором і робототехніку. Все більше і більше додатків використовують алгоритми ші, а прискорення цих функцій можливо тільки на графіку rtx.

В плюси acer nitro 5 також можна занести екран з частотою 144 гц, а мінусом відзначимо всього 8 гб оперативної пам’яті, благо ноутбук передбачає розширення озу до 32 гб.

Хороший приклад технологічного ноутбука за свою ціну. Розглянута модель побудована на дискретній графіці geforce rtx 3050 – в 30-й серії даний gpu відноситься до самого початкового рівня, але підтримує всі ключові фішки rtx. Однією з них є nvidia broadcast – фірмовий додаток, який задіє ші і тензорні ядра для усунення непотрібних шумів і поліпшення якості відео під час стрімів. При цьому утиліту можна використовувати не тільки для трансляцій під час ігор, але і, наприклад, для конференцій по zoom, якщо ви перебуваєте на дистанційному навчанні.

Також варто виділити наявність на борту новітнього процесора intel core i7-11370h, пристойний ips-дисплей діагоналлю 15,6 дюймів з роздільною здатністю 1080p і частотою до 144 гц, а 16 гб оперативної пам’яті ddr4 з лишком вистачить для вирішення абсолютно будь-яких завдань. Під сховище тут виділено твердотільний накопичувач на 512 гб. Корпус ноутбука досить тонкий і легкий – товщина складає всього 19,9 мм, а вага не перевищує 2 кг.

msi gf65 (10ue-064xru)

Золота середина між верхнім і нижнім варіантами. Втративши трохи в потужності процесора (тут встановлений intel core i7-10750h), ви отримуєте такий же дисплей як в asus tuf dash f15, і графіку, аналогічну lenovo legion 5 pro, тобто досить збалансовану систему, завдяки якій можна і з робочими завданнями впоратися, і в перервах відпочити за іграми, благо потужностей rtx 3060 укупі з підтримкою dlss і reflex (знижує затримки введення) більш ніж достатньо.

Також не можна не відзначити досить строгий дизайн ноутбука, що відмінно підійде, якщо ви збираєтеся тягати його з собою у справах або на навчання, не бажаючи привертати зайвої уваги.

Наступний ноутбук знаходиться на щабель вище, як за ціною, так і своїми характеристиками. У його базі лежить 6-ядерний процесор amd ryzen 5 5600h, який працює в парі з 6-гігабайтною відеокартою geforce rtx 3060. У порівнянні з вищеописаним asus tuf dash f15 дана модель legion 5 pro приблизно вдвічі потужніша за частиною графічних можливостей, забезпечуючи високу продуктивність як в сучасних aaa-іграх, так і для виконання робочих завдань, на зразок редагування відео в 4k і вище і створення іншого візуального контенту.

Інші характеристики ноутбука включають великий 16-дюймовим ips-дисплей (дозвіл 2560х1600 точок, співвідношення сторін 16: 10 і частотою оновлення до 165 гц), цілих 32 гб озу і місткий ssd на 1 тб.

Пристрій володіє сертифікацією rtx studio, а це, крім графічного прискорювача rtx на борту, потужного cpu, якісного екрану, ssd і необхідного обсяг пам’яті, дає поліпшену оптимізацію в багатьох додатках для роботи з 3d і 2d графікою, а також обробкою фото і відео, включаючи всі програми adobe, davinci resolve, v-ray blender cycles, autodesk 3ds max і не тільки.

Для плідної роботи з контентом тут передбачений 16-дюймовий ips-дисплеїв з роздільною здатністю 2880×1440 точок і частотою до 120 гц, 8-ядерний процесор intel core i9-11900h, geforce rtx 3060 на 4 гб, 16 гб оперативної пам’яті з можливістю розширення до 64 гб і твердотільний накопичувач на 2 тб.