Перед запуском майданчика epic games store, глава epic games том суїні просував свій магазин як найбільш вигідний і зручний магазин для розробників, просячи з розробників і видавців «всього лише» 12% з виручки.

Ось тільки у зв’язку з гучним судовим розглядом між epic games і apple з’ясувалося, що реальна середня комісія steam виявилася нижче за майданчик суїні і склала 10,7%.

Формально комісія steam вище за epic games store, але так, як у перших діє система прогресу, то, за підрахунками суду, середня комісія склала всього 10,7% проти фіксованої 12% у epic games store.

діючий магазин steam стягував комісію в розмірі 30% протягом десятка років до запуску epic games store з комісією в 12%. Безпосередньо перед цим steam знизив комісію до 20%, а середня комісія знизилася до 10,7%. Незабаром microsoft з іншими магазинами, що працюють за системою ” pay-what-you-want “(»плати скільки хочеш”), також послідували їх прикладу. Ця конкуренція вплинула на маржу платформи, яка на пк значно нижче, ніж на інших пристроях – 5% проти 45%.

Згадано це було в рамках міркувань суду про позитивну сторону ділової конкуренції.

Як же суд прийшов до цієї комісії – не уточнили, адже самі розрахунки в судовому рішенні наведені не були. Ймовірно, в розрахунок до шкали прогресії в steam було враховано і те, що магазин не бере комісію з продажу розробниками «стімовскіх» ключів за межами цифрового майданчика.

Нагадаємо, що вчора завершився суд між epic games і apple, де» феміда ” в 9 з 10 пунктів стала на бік apple. Epic games не згодна з даною постановою і має намір апелювати рішення.