Нові канали попередньої оцінки windows

Компанія microsoft вирішила переглянути свою модель інсайдерських каналів в програмі попередньої оцінки windows. Перехід на нову модель дозволить поліпшити якість збірок і буде оптимальною з точки зору паралельної розробки рішень.

Компанія буде використовувати єдині назви каналів для інсайдерських програм windows 10, microsoft office і microsoft teams. Основна мета реорганізації каналів полягає в тому, щоб спростити інсайдерам вибір відповідного каналу.

Канал dev

Призначений для досвідчених, технічно підкованих користувачів. Інсайдери на цьому каналі отримають найбільш ранні збірки в циклі розробки і будуть містити новітній код, створений інженерами microsoft. Дані збірки можуть мати проблеми стабільності, порушення функціональності або вимагати ручного виправлення проблем.

Збірки на каналі dev не відповідають певній версії windows 10. Нові функції і поліпшення ос на цьому каналі з’являться в майбутніх випусках windows 10, коли вони будуть готові. Також вони можуть бути поставлені у вигляді оновлень збірки ос або сервісних релізів. Зворотній зв’язок з інсайдерами допоможе нашим інженерам внести серйозні виправлення і зміни в фінальний код.

Бета-канал

Ідеальний варіант для ранніх послідовників. Інсайдери та іт-фахівці в бета-каналі можуть перевірити майбутні функції windows 10, використовуючи відносно надійні оновлення, перевірені microsoft.

В рамках каналу beta інсайдери побачать збірки, які будуть прив’язані до конкретного майбутнього випуску, як, наприклад, 20h1. Відгуки інсайдерів будуть особливо важливі, так як вони допоможуть інженерам microsoft переконатися, що ключові проблеми виявлені і виправлені до основного релізу.

Канал release preview

Інсайдери та іт-фахівці на даному каналі отримають доступ до майбутнього випуску windows 10 до його релізу. Вони отримають оновлення якості та ключові нові функції. Ці збірки підтримуються microsoft. Канал release preview рекомендується використовувати компаніям, щоб переглядати і перевіряти майбутні випуски windows 10 перед широким розгортанням у своїй організації.

Ранній доступ (fast ring) стане каналом dev, пізній доступ – slow ring) – каналом beta, а програма release preview-каналом release preview.

Коли 5 років тому запускалася програма попередньої оцінки windows, інсайдерам пропонувалося два основних канали отримання оновлень: « ранній доступ » і « пізній доступ ». Ті, хто хотів отримувати оновлення частіше, приєднувалися до швидкого кола оновлень («ранній доступ»), а ті, хто віддавав перевагу більш стабільні і надійні оновлення, вибирали повільне коло оновлення («пізній доступ»).

На початку 2016 року був представлений канал release preview для інсайдерів, які хотіли отримати ранній доступ до сервісних оновленням у випущених версіях windows 10.

За минулі роки в канали вносилися деякі коригування. В даний час microsoft впроваджує нові функції в кілька випусків продукту одночасно. У середині 2019 інсайдери тестували тестували збірки з трьох різних випусків « “ранній доступ”: 20h1,» пізній доступ”: 19h2, а release preview: 19h1. А в одному з останніх змін програми windows insider, microsoft змінила підхід до тестування windows 10.

Дуже важливо, щоб у інсайдерів був вибір каналів, який був би адаптований до їхніх потреб. Для цього потрібно змістити акцент з частоти на якість. Інсайдери можуть вибрати канал, який представляє бажаний досвід для свого пристрою.

Нещодавно були оголошені нові назви інсайдерських каналів для продуктів office. Інсайдери зможуть вибирати відповідний канал залежно від досвіду, який він хоче отримати. Щоб вибір став простіше, відповідні канали для windows і office тепер позначають одне і те ж. Інсайдери все ще повинні брати участь у кожній інсайдерській програмі окремо, але в майбутньому це також може змінитися.

Налаштувати ці параметри можна в параметри >>програма попередньої оцінки windows . (рис.1)

рис.1

Адміністратори та it-фахівці можуть керувати збірками каналів beta і release preview за допомогою windows update для бізнесу, інструментів windows server update service або використовуючи віртуальні машини в azure marketplace.

Якщо ви ще не приєдналися до програми попередньої оцінки, то перейдіть в параметри >оновлення та безпека >програма попередньої оцінки windows і виберіть той канал (рис.2) який найкраще відповідає вашим потребам.

рис.2

Перехід на нові канали буде максимально простим. Якщо ваш пристрій отримує інсайдерські збірки, то воно буде автоматично переключено на новий канал, який найкраще відповідає вашому поточному каналу. Ніяких додаткових дій не доведеться робити.