На цьому тижні представники міністерства фінансів сша провели зустрічі з галузевими учасниками, щоб дізнатися їх думку щодо ризиків і переваг, пов’язаних зі стейблокінами, криптовалюта, які прив’язані до запасів звичайних валют або фізичних товарів. Про це пише інформаційне агентство reuters з посиланням на дані власних обізнаних джерел.

Зображення: dado ruvic / reuters

Зустріч влади з галузевими представниками обумовлена стурбованістю політиків стрімко зростаючим ринком криптовалют, капіталізація якого в квітні цього року вперше перевищила $2 трлн. За даними платформи coinmarketcap, станом на 10 вересня загальна капіталізація стейблкоинов склала близько $125 млрд. На тлі цього американські регулятори фінансового сектора працюють над оцінкою ризиків і можливостей, які можуть представляти кріптовалюти для фінансової системи сша. Передбачається, що за результатами виконаної роботи в найближчі місяці буде представлено кілька звітів.

У липні цього року міністр фінансів сша джанет йеллен (janet yellen) заявила, що уряд повинен діяти швидко, щоб оперативно створити нормативну базу для стейблкоінов. В рамках прискорення роботи в цьому напрямку чиновники провели ряд зустрічей з представниками фінансового сектора, щоб обговорити потенційні варіанти регулювання стейблокінов. Крім іншого, чиновників цікавили питання необхідності введення регулювання у разі, якщо стейблкоіни стануть надзвичайно популярними.

Обговорювалися питання заходів щодо зниження ризиків у разі, якщо люди почнуть масово переводити в готівку стейблкоіни, розглядалася необхідність підтримки основних кріптовалютних активів за допомогою традиційних платіжних засобів. Також піднімалися питання щодо структурування стейблокінів, варіантів їх використання, необхідності доопрацювання існуючої нормативної бази та ін.