На момент написання новини кібератака, що почалася ще у вихідні, триває. Рекордний масштаб нападу підтвердила американська компанія cloudflare, що спеціалізується на відображенні подібних загроз.

“на” яндекс ” була здійснена ddos-атака, яку відбили наша мережева інфраструктура і система фільтрації небажаних запитів. Ми проводимо розслідування разом з підрядниками. Йдеться про загрозу інфраструктури в масштабах країни», — пояснив журналістам «ведомостей» представник «яндекса».

Хакерська атака виконувалася через новий ботнет, який маскується під звичайних користувачів. В “яндексі” запевнили, що ddos-атака не вплинула на роботу сервісів і дані користувачів не постраждали.

Згідно зі статистикою аналітиків statista за 2020 рік, основною метою ddos-атак в росії стають компанії зі сфери розваг — 40,76% від загальної кількості інцидентів. Також з кібератаками стикалися телекомунікаційні організації (29,27%), онлайн-рітейл (11,94%), будівельні (6%), фінансові (4,56%), освітні (3,61%) і сервісні компанії (2,68%).