Коли я купив свій перший пк, який працював під управлінням windows xp, перевстановлювати її мені доводилося практично кожні пару місяців. Підозрілі програми, чіти, віруси і спроби оптимізувати windows не залишали їй шансу на довгу роботу. У той час перевстановлення windows давала мені шанс відчути себе одночасно програмістом і хакером і підвищувала рівень знань. А результат-стабільно і швидко працююча windows xp, був гідною нагородою за витрачену годину часу.

Реклама

Але з часом процес перевстановлення приївся і хотілося тільки швидше завершити його, щоб швидше отримати можливість користуватися пк. А операційна система windows 7 стала набагато живуче і надійніше windows xp і перевстановлення стала вимагатися все рідше і рідше. Windows 10, що стоїть на більшості пк сьогодні, вимагає перевстановлення ще рідше і може зберегти працездатність навіть при перенесенні на інший пк. Але рано чи пізно доводиться встановлювати заново і її, і сьогодні я розповім вам про прості прийоми, які допоможуть зробити перевстановлення помітно швидше.

Перенесення користувацьких папок “зображення”, “мої документи” і “завантаження” на інший диск

Головне питання, що хвилює досвідченого користувача при перевстановлення windows – як не втратити цінну інформацію, яка накопичилася за кілька місяців або навіть років використання старої windows. Велика частина цієї інформації осідає в призначених для користувача папках і найпростіший спосіб зберегти її при перевстановлення – перенести ці папки на інший фізичний диск, наприклад “d”.

Якщо ви перенесли ці папки, то після установки досить перенести їх ще раз і вся інформація виявиться на своїх місцях. Для перенесення слід у властивостях користувальницької папки натиснути кнопку “перемістити” і вибрати папку для перенесення.

Використовуємо швидку флешку usb 3.х

У користувачів зазвичай валяється кілька флешок, яким вже багато років, а швидкість запису ледь перевищує 2-3 мб/с.і для перевстановлення windows береться будь-яка, не зайнята важливою інформацією. Але до вибору флешки для переустановлення windows варто підійти відповідально, адже від її швидкості залежить як запис образу з windows, так і час її установки.

Реклама

Флешки зараз коштують дуже недорого і спритну kingston datatraveler 100 g3 black usb 3.0 в регарде можна купити всього за 450 рублів. При копіюванні великих файлів, швидкість у даній флешки, судячи з оглядів, тримається на рівні від 39 до 66 мб/с.

Використовуємо образ windows і утиліту створення флешки з сайту microsoft

Windows 10 в плані зручності створення інсталяційного носія помітно обставила windows 7 і windows 8.1. Більше не потрібно качати образ з торрентів і записувати на флешку за допомогою сторонніх утиліт (rufus або ultraiso), досить зайти на сайт microsoft, завантажити утиліту mediacreationtool і вона сама швидко створить вам завантажувальну флешку з актуальною версією windows 10.

Швидкий m. 2 ssd помітно прискорює установку windows

Реклама

Якщо в багатьох іграх поки не особливо помітно різницю між ssd з інтерфейсами sata iii і pci-e, то при установці windows ця різниця набагато помітніше, і при використанні швидкого ssd і швидкої флешки установка windows 10 відбувається практично блискавично. Дуже зручно встановити в пк окремий швидкий m. 2 ssd невеликого обсягу для системи і ресурсоємних завдань, наприклад, samsung 970 evo plus (mz-v7s250bw) , об’ємом 250 гб. У регарде він коштує 4990 рублів і має швидкості запису і читання в 3500 мб/сек і 2300 мб/сек.

Невеликий обсяг системного ssd дозволить вам швидко робити його повний образ, ніж ми займемося далі.

Робимо образ системи до установки

Вкрай прикро буває дізнатися, що ви втратили важливі або дані настройки будь-якої програми при перевстановлення windows. Та що там говорити, легко втратити навіть збереження гри, якщо вона зберігає їх не в документах користувача, а в своїй папці. Після декількох подібних втрат я прийняв за правило зберігати образ системного диска перед перевстановленням windows і зберігати його якийсь час. А видаляти – тільки переконавшись, що нічого не забуте в старій windows. Одержаний vhd-диск з образом системи можна підключити як фізичний диск в оснащенні» управління дисками”, що викликається командою diskmgmt.msc.

Можна і завантажитися з цього диска, скориставшись віртуальними машинами vmware workstation або virtualbox і “вийняти” зі старої windows важливі дані, не збережений логін і пароль або настройки програм і утиліт.

Перед перевстановленням зберігаємо драйвера від мережевої карти і логін і пароль від інтернету

Windows 10 зазвичай легко дізнається модель мережевої карти в пк або ноутбуці, навіть в досить нових, ставить неї драйвера і викачує з інтернету драйвера для інших пристроїв. Але іноді цей механізм дає збій і якщо ви не зберегли драйвера від мережевої карти заздалегідь, то можете опинитися перед пк, який не може підключитися до інтернету.

А якщо підключення до інтернету проводиться без роутера, безпосередньо, може трапитися ситуація, що знайти логін і пароль від інтернету не виходить, оскільки він зберігався тільки в пк, а договір підключення втрачений вже багато років тому. Щоб не потрапити в ці неприємні ситуації, особливо якщо ви перевстановлюєте windows не собі, потрібно зберегти драйвера на “мережевуху” і логін і пароль від інтернету заздалегідь.

Синхронізуємо браузер і робимо бекап закладок

Браузер це те, що є на кожному пк, і при перевстановлення windows користувач насамперед запускає internet explorer або microsoft edge, щоб завантажити google chrome, mozilla firefox або opera. І процес переустановлення windows можна вважати завершеним тільки коли всі логіни і паролі від сервісів і соцмереж будуть заново введені, а вкладки – відновлені. Максимально швидко дозволить це зробити синхронізація браузера, а на випадок її збою варто зберегти закладки в файл, тим більше, що це займає кілька секунд.

Робимо образ системи після установки, зберігаючи в надійне місце

Фінальним дією після установки windows варто зробити повний образ налаштованої і готової до роботи і ігор системи. Це дозволить вам при збої швидко “накотити” налаштований образ і отримати всього за кілька хвилин робочу і свіжовстановлену windows. Образ можна робити як засобами windows, так і сторонніми утилітами, наприклад, acronis. Але останнім часом у користувачів зустрічаються проблеми при розгортанні образу, створеного засобами windows. Не уникнув цих проблем і я і після цього став користуватися сторонніми утилітами.

Зберігати образ системи краще в надійне місце, наприклад, зовнішній жорсткий диск. Коштують вони зараз досить недорого і дозволять зберігати бекап і іншої інформації користувача, яку легко втратити, наприклад, фото і відео. wd elements portable (wdbuzg0010bbk) об’ємом 1 тб можна купити в регарді за 3900 рублів.

Підсумки

Як бачите, кілька простих дій дозволять вам помітно прискорити перевстановлення windows і зберегти важливу інформацію. Головне – не поспішати і діяти відповідно до наміченого плану. Пишіть в коментарі, які способи прискорити перевстановлення windows використовуєте ви?