Некомерційна правозахисна організація electronic frontier foundation випустила apkeep, утиліту для завантаження apk-файлів з різних джерел. За допомогою цього інструменту користувачі можуть завантажувати пакети для платформи android безпосередньо з командного рядка, з google play маркета або з іншого джерела, причому одночасно може завантажуватися відразу кілька apk-файлів.

Зображення: eff

За замовчуванням додаток завантажує apk-файли з дзеркала офіційного магазину google, тому для взаємодії з ним не потрібно аутентифікація. Підтримується завантаження з play маркета, але користувачеві доведеться вказати свої облікові дані. При цьому пароль передається у відкритому вигляді, що може привести до його витоку через буфер з історією операцій в командному рядку. При необхідності можна задіяти багатопотокове масове завантаження з передачею списку завантажуваних пакетів у файлі формату csv.

Утиліта написана на мові rust. За заявою розробників, вони намагалися зробити простий і зручний інструмент, здатний забезпечити високий рівень безпеки і належну продуктивність. Надалі планується розширення можливостей apkeep, інтеграція підтримки завантаження з магазину amazon appstore, реалізація можливості скачування старих версій додатків і ін. Вже зараз додаток apkeep доступний для скачування в репозиторії розробників на платформі github.