В ході недавнього інтерв’ю з аналітиком new street research п’єром феррагу (pierre ferragu) глава intel пет гелсінгер (pat gelsinger) і фінансовий директор компанії джордж девіс (george davis) обговорили ситуацію, що склалася на ринку, і розповіли, як компанія збирається конкурувати з amd і nvidia.

Пет гелсінгер / джерело: videocardz.com

З тих пір, як пан гелсінгер зайняв пост глави intel, компанія опублікувала плани на найближчі роки: вони торкнулися розвитку виробничих потужностей, майбутніх продуктів для споживачів і серверних рішень, а також повернення intel на ринок ігрової дискретної графіки. Компанія протиставить amd і nvidia на ринку високопродуктивних обчислювальних систем продукти xeon scalable нового покоління, а також серверні прискорювачі ponte vecchio і xe-hp arctic sound. Конкурентоспроможність компанії стане очевидною в найближчі 3-4 роки, і лідерство стабільно залишиться за intel.

” ми говоримо про загрозу amd, нам потрібно робити продукти краще, і точка! отже, ми будемо робити кращі продукти, а у них був період, коли ми працювали недостатньо добре. Ми будемо працювати, працювати, працювати! таким чином, ми вступаємо в період, коли станемо дуже конкурентоспроможними. Був час, коли ми відставали. Тепер, з ice lake, sapphire rapids, diamond rapids, ми вступаємо в період, де ми будемо дуже конкурентоспроможними, а через 3-4 роки з цього моменту ми побачимо, що знову повернемо стійке лідерство. Ми входимо в той період, де станемо більш конкурентоспроможними з більш конкурентоспроможними продуктами, більш динамічним ціноутворенням, кращим потенціалом на частку ринку, кращими tco для хмарних клієнтів, так що нам просто треба боротися», — заявив пан гелсінгер.

Глава компанії заявив, що на ринку gpu-архітектури позиції також посиляться, і вперше за весь час вийде потривожити позиції nvidia. З анонсованою нещодавно технологією інтелектуального масштабування xess і багаторічними планами на архітектуру xe hpg потривожити можна буде і amd, яка в наступному році збирається випустити перші gpu з mcm-компонуванням в серії radeon 7000.

” ми розгортаємо різнорідну архітектуру, яка є частиною alder lake, де у нас великі і малі ядра, а у amd тільки одне. У нас будуть більш продуктивна і більш енергоефективна версії ядра, що вельми переконливо, у нас буде власна gpu-архітектура, з якої ми вперше почнемо чинити тиск на nvidia. Ми розкриємо нашу ipu-архітектуру, перейдемо до інтелектуальних мережевих адаптерів та інтелектуальних мережних структур, так що три великих архітектурних анонси на цьому тижні, ми думаємо ,будуть на зразок [ефекту від amd] zen. І, повірте, у нас ще дещо поки готується в лабораторіях, про що хочеться розповісти людям, що стане великим кроком вперед, далеко за рамки того, про що ми вже говорили, і дещо, про що не можна буде говорити ще пару років, але інновації повернулися»,-розповів пан гелсінгер про плани на нові продукти.