У четвер федеральний суддя сша заявив, що apple зіткнеться з колективним позовом, в якому її звинуватять у порушенні конфіденційності користувачів фірмовим голосовим помічником siri. Позивачі спробують довести, що siri регулярно записує їхні розмови, а apple передає записи третім особам.

Reuters

Голосові помічники зазвичай реагують на певні ключові слова, такі як «привіт, siri». Один з користувачів iphone розповів, що він вів конфіденційну бесіду про комерційну програму лікування зі своїм лікарем, після чого пристрій почав пропонувати рекламу саме цього лікування. Інші позивачі заявили, що після обговорення кросівок і сонцезахисних окулярів почали бачити рекламу саме тих моделей продуктів, які згадувалися в бесіді.

Reuters

Каліфорнійський суддя заявив, що позивачі наполягатимуть на тому, що apple порушила правила угоди з користувачами, федеральний закон про прослуховування телефонних розмов і каліфорнійський закон про конфіденційність.

Apple поки ніяк не прокоментувала ситуацію. Першого липня інший федеральний суддя каліфорнії заявив, що користувачі google асистент, представлені тими ж юридичними фірмами, що і у випадку з apple, можуть подати позов проти пошукового гіганта.