Starcraft ii входить в список найпопулярніших ігор від компанії blizzard. Незважаючи на свій поважний вік, ця стратегія в реальному часі як і раніше приваблює безліч гравців, до того ж її перша глава поширюється безкоштовно з 2012 року.

Гра не портована на linux, тому ми розглянемо кілька способів її установки з використанням різних шарів сумісності. Ви дізнаєтеся як виконується установку starcraft 2 в ubuntu 20.04, так що порядок дій буде вірний і для інших дистрибутивів на її основі.

Установка battle.net в linux

Starcraft ii можливо встановити тільки через фірмовий центр дистрибуції ігор battle.net, який, до речі, доступний тільки для windows. У зв’язку з цим ми розглянемо два способи запуску ігор від blizzard. Сервіси lutris і portproton, як і будь-який інший шар сумісності з додатками windows мають в своїй основі wine, але додаткові пакети і налаштування у них відрізняються. Тому можете розглянути обидва варіанти і вибрати найбільш ефективний саме для вашої системи.

Вибравши ці програми вам не доведеться окремо встановлювати wine і налаштовувати його. У lutris у кожної гри з доступного списку в базі є свій конфігураційний файл. Portproton просто містить всі напрацювання proton, до того ж доповнений розширенням proton ge.

Установка за допомогою lutris

Lutris – це ігровий центр, який зібрав в собі велику бібліотеку ігор з різних сервісів, таких як steam, gog, battle.net. Всього в базі більше 13 000 ігор, вже оптимізованих для роботи з сервісом, винятком не став і starcraft ii. А тепер перейдемо до установки lutris і battle.net.

Спочатку lutris недоступний в репозиторіях ubuntu, тому треба додати користувальницький репозиторій ppa:

Врахуйте, що lutris підтягує багато залежностей, так що процес установки не можна назвати швидким. Після установки і запуску lutris шукаємо бажану гру через рядок пошуку у верхній частині вікна.

Після вибору starcraft ii, lutris сам запропонує встановити battle.net.

Установка через portproton

Portproton – це злегка розширений і відв’язаний від steam шар сумісності proton ge c оболонкою, що спрощує запуск ігор. Проект розвивається російськими розробниками, тому отримати підтримку буде досить легко.

Компанія valve постійно покращує продуктивність і стабільність proton, тому він по праву вважається одним з кращих. Додаток portproton підтримує всі популярні ігрові сервіси, в тому числі battle.net. Перед установкою portproton необхідно отримати всі залежності:

Sudo dpkg –add-architecture i386

Sudo add-apt-repository multiverse

Sudo apt update&&sudo apt upgrade

Sudo apt install bubblewrap curl gamemode icoutils tar vulkan-tools libvulkan1 libvulkan1:i386 wget zenity zstd steam cabextract

Після цього можна скачати і встановити саму програму:

Wget -c -t 5 https://portwine-linux.ru/ftp/portwine/portproton-90&&sh “./ portproton-90”

Найкраще перейти на офіційний сайт за актуальною версією програми, оновлення виходять досить часто.

Також зверніть увагу на те, що ви можете вибрати версію з включеною технологією fsr, що підвищує якість зображення в низькій роздільній здатності до рідного дозволу монітора. Якщо в самих іграх windows ця технологія поки що не набула широкого поширення, то в portproton вона впроваджена в проміжний етап рендера і доступна в будь-якій грі. Таким чином ви зможете starcraft ii навіть на вбудованій графіці.

autoinstall в правій частині вікна і запускаємо установку battle.net launcher.

До плюсів програми можна віднести вибір способу запуску. Залежно від використовуваного грою api, ви можете вибрати opengl, dxvk або vkd3d.

До мінусів віднесемо відсутність власних налаштувань, практично всі дії по конфігурації проводяться в утилітах wine. Також ярлик для запуску клієнта створюється в папці самого порту, тому його треба перенести на робочий стіл або в меню додатків.

Встановлення starcraft ii

Після встановлення battle.net наступні дії необхідно проводити саме в ньому. Спочатку ви повинні увійти в свій профіль або створити новий.

Потім у вкладці ігри в меню всі ігри вибрати blizzard і в отриманому списку знайти starcraft ii.

На наступній сторінці натискаємо кнопку грати безкоштовно і приступаємо до установки.

По завершенню процесу іконка гри з’явиться в списку у верхній частині вкладки гри .

Налаштовувати перед запуском нічого не потрібно. Єдине, що може стати в нагоді, так це скидання внутрішньоігрових налаштувань, доступний після натискання шестерінки праворуч від кнопки грати .

Висновки

Як бачите, встановити starcraft 2 linux не так вже й складно, до того ж ви можете вибирати між шарами сумісності, lutris або portproton. Є й інші програми з подібною функціональністю, на зразок playonlinux і crossover, але ми зупинилися на найбільш безпроблемних варіантах.

Ця інструкція підійде для запуску і інших ігор blizzard, наприклад, overwatch або heartstone. Втім, lutris і portproton можуть запускати ігри і з інших клієнтів, а дізнатися більше про ігри в linux ви можете з нашої статті. Також варто попередити про те, що blizzard в своїх проектах використовує античит-систему, яка хоч і лояльна до тих, хто запускає ігри через емулятори, але помилки іноді трапляються.

( 5 3,40 з 5)