Федеральна торгова комісія (ftc) сша завдала несподіваного удару по розробникам шпигунського програмного забезпечення. Відповідний софт поширений в країні досить широко і практично ніхто не карає за його застосування розробників. Проте нещодавно компанії support king і її голові скотту цукерману (scott zuckerman) заборонили подальшу діяльність на ринку систем спостереження.

Techspot.com

Відомо, що в країні незаконно тільки негласне використання подібного софта. За даними ftc, додаток spyfone, розроблене компанією support king, таємно збирало і передавало клієнтам дані з пристроїв “за допомогою таємного злому”. Як стверджують в комісії, дані збирали всілякі переслідувачі і»домашні тирани”.

На додаток до заборони для компанії брати участь у бізнесі систем спостереження, ftc наказала очистити її сервери від усіх нелегально зібраних даних і проінформувати всіх власників заражених пристроїв про те, що spyfone приховано встановлювали на їх електроніку.

Більш того, за словами представника ftc, хоча шпигунське пз ховалося від власників пристроїв, але всілякі хакери мали до даних практично вільний доступ — систему безпеки support king легко вдавалося обдурити. У комісії додали, що компанія постачала клієнтів докладними інструкціями щодо отримання root-прав на пристроях з android, що дозволяло забезпечити несанкціонований доступ до архівів пошти, відеочатів, історії онлайн-активності, gps-координат та інших відомостей.

Примітно, що spyfone зберігало незаконно зібрані дані без шифрування і, наприклад, передавало паролі в незахищеному текстовому вигляді. Це призвело до кібератаки на компанію в серпні 2018 року, яка призвела до крадіжки даних 2200 клієнтів. Розробники пообіцяли найняти сторонню компанію для захисту даних, але так і не зробили цього.

В результаті комісія одноголосно постановила заборонити support king і скотту цукерману ліцензування, просування і пропозиція продажу продуктів для стеження. За даними самої комісії, зміни носять досить важливий характер. Наприклад, ще в 2019 році, розбираючи питання про використання шпигунського пз, ftc дозволила розробникам продовжувати свою діяльність, вільно розробляючи і продаючи продукти для онлайн-моніторингу. Не виключено, що роль зіграло активну участь support king в процесі шпигунства, оскільки компанія зберігала вкрадені дані на своїх серверах.