Рядові користувачі пк і любителі ааа-геймінгу покладали величезні надії на хардфорк мережі ethereum під назвою london, який містив в собі суперечливий апдейт eip-1559. Його суть полягала в зменшенні частки комісії, що дістається майнер за проведення транзакцій в мережі ефіру, що повинно було скоротити доходи майнер, зменшити попит на gpu і трохи допомогти в боротьбі з дефіцитом графічних адаптерів.

Реклама

Але в реальності апдейт не зробив значущого впливу на ринок відеокарт через черговий бум на ринку невзаімозамінних токенов (nft). Ажіотаж навколо nft змушував багатьох користувачів мережі ethereum платити майнер більш щедрі чайові за прискорене проведення транзакцій, що повністю нівелювало зменшення прибутковості через оновлення 5 серпня.

Більш того, за даними авторитетного видання the block, реальний місячний дохід шахтарів за серпень склав близько 1,65 мільярда доларів, що на 60% більше, ніж у липні. Цьому посприяли не тільки збільшені обсяги торгівлі nft, але і загальне зростання всього кріптовалютного ринку в цілому, і ethereum зокрема. На момент написання новини ціна однієї монети eth становить близько 3800$, а bitcoin намагається закріпитися на важливій психологічній позначкою в 50 000$ за 1 btc.