Хоча apple зараз знаходиться в процесі переведення своїх комп’ютерів з x86-сумісних процесорів intel на власні чіпи з архітектурою arm, схоже, компанія готова працювати і з іншими перспективними архітектурами. Зокрема, вона почала пошук високоефективного програміста( або програмістів), здатного працювати з risc-v.

Tomshardware.com

Компанії потрібен досвідчений програміст з детальним знанням системи команд risc-v і векторної системи команд arm. Він приєднається до команди vector and numerics group (vang), яка належить до групи core operating systems. Команда vector and numerics group відповідає за розробку і вдосконалення всіляких вбудованих підсистем, що працюють на ios, macos, watchos і tvos.

Відома своєю скритністю, apple не розповідає безпосередньо, які рішення вона має намір реалізувати за допомогою risc-v, але в описі вакансії зазначено, що програміст повинен працювати з системами машинного навчання, комп’ютерного зору і обробки природних мов. Серед іншого необхідний досвід низькорівневого високопродуктивного програмування, більш того, в самому описі вакансії є вказівка на те, що apple вже працює з risc-v. У тексті прямо зазначено, що фахівцеві доведеться працювати в команді, яка вже «застосовує інноваційні рішення risc-v».

Сьогодні apple має десятки всіляких продуктів. Наприклад, високопродуктивні продукти на зразок комп’ютерів mac, включаючи macbook, смартфонів iphone, планшетів ipad і приставок apple tv для телевізорів використовують чіпсети на кастомних arm-ядрах. На додаток, пристрої на зразок apple watch, airpods і homepod mini використовують sip-технології arm, ядра arm використовуються і в контролерах на кшталт t2, w3 і u1.

На додаток до чіпсетів для високопродуктивних пристроїв, кожен пристрій apple застосовує численні допоміжні ядра arm (хоча до цих пір в окремих пристроях застосовуються чіпи на архітектурі x86). За використання кожного ядра apple платить ліцензійні відрахування, а оскільки число ядер в пристроях на зразок ssd-контролерів і смарт-годинниках продовжує збільшуватися, доводиться платити все більше. У цьому плані використання відкритої і відповідно безкоштовної архітектури risc-v виглядає вкрай привабливо, це може заощадити компанії мільйони доларів роялті.

При цьому інтеграція кастомних ядер на архітектурі risc-v в екосистему apple вимагає підготовки програмного забезпечення і перевірки сумісності заліза і по. Саме в цьому випадку і потрібні програмісти, знайомі як з risc-v, так і з arm.

З урахуванням того, що apple вже працює над рішеннями на базі risc-v, залишається питанням часу заміна деяких типів ядер на рішення з альтернативною архітектурою. Відомо, що risc-v сьогодні застосовується в основному для допоміжних рішень з низькою продуктивністю, але з еволюцією технологій не виключена поява і більш цікавих рішень.