Одна з причин дефіцит чіпів та інших напівпровідникових продуктів полягає в зростанні попиту на відеоігри під час пандемії. Це не залишилося без уваги інтернет-зловмисників. Вони і без того любили вставляти у зламані піратські ігри сюрпризи на зразок майнер, троянів та інших малоприємних бонусів. Тепер вони ще частіше створюють шкідливі програми під виглядом популярних комп’ютерних і мобільних ігор для поширення ще більшого числа вірусів і крадіжки персональних даних.

Реклама

Аналіз лабораторії касперського показує, що зловмисники користуються зростанням числа не особливо розбираються в технологіях користувачів. За останні дев’ять місяців компанія знайшла і заблокувала понад 5,8 млн атак з боку видають себе за ігри програм.

Для прикладу дослідники розглянули шкідливу програму під виглядом однієї з найбільш популярних комп’ютерних ігор і 10 найбільш популярних мобільних ігор. Кількість загроз на комп’ютерах зросла на 66% з 1-го по 2-й квартал 2020 року. Число виявлень по всьому світу досягло 2,5 млн. Коли ситуація в цьому році трохи покращилася, за комп’ютерами стали проводити менше часу і кількість атак знизилася до менш ніж 637 тисяч.

На мобільних пристроях спостерігається все те ж саме. Спочатку кількість атак зросла на 185%, а потім скоротилася трохи менше ніж на 10% в порівнянні з початком пандемії.

На комп’ютерах найбільшим попитом користується minecraft, як і на мобільних пристроях. У цій грі атаки виявили більше 3 млн разів. Слідом за популярністю розташовуються the sims 4, pubg, fortnite і grand theft auto v.

Як завжди, при скачуванні ігор потрібно проявляти обережність. Для початку слід читати відгуки в магазинах, а також користуватися офіційними магазинами замість торрентів.