Червоний рядок в абзацах полегшує візуальне сприйняття надрукованого матеріалу. Тому незайвим буде дізнатися, як її зробити. Оскільки зараз серед користувачів великого поширення набули 3 видання word, то і інструкція буде складатися з трьох частин — для кожної програми окремо.

Ворд 2003

Старий добрий редактор, до якого звикло багато користувачів. Додаток має класичний інтерфейс, тому команди відрізняються від сучасних версій програм.

перший метод виділіть частину тексту і пересуньте верхній лівий повзунок на горизонтальній шкалі лінійки (яка повинна бути відображена) на потрібну відстань.

другий метод найпростіший варіант-це встановити курсор там, де буде розміщений новий абзац і натиснути tab на клавіатурі.

третій метод виділіть курсором фрагмент тексту і натисніть пункт меню “формат«, потім виберіть»абзац”. Розкриється вікно, де знайдіть поле “перший рядок«, виставте значення параметра» відступ” і клікніть ok.

Ворд 2007

Сьогодні найпопулярніший редактор. Користувачі настільки звикли до його інтерфейсу, що не поспішають освоювати нові версії програми. Всі функції доступні відразу. Немає необхідності копатися по меню і запам’ятовувати шляхи. Є кілька варіантів вирішення завдання.

перший спосіб спочатку зверніть увагу,чи активний елемент. Якщо ні, то відобразіть її. Для цього перейдіть до вкладки “вид«, знайдіть в панелі блок» показати «і включіть опцію» лінійка” після цього виділіть текст цілком командою ctrl+a або його фрагмент.

При створенні відступу знадобиться тільки горизонтальна шкала, на якій зліва встановлені 2 трикутних бігунка. Переміщенням верхнього, ви зможете підібрати необхідну відстань.

другий спосіб позначте частину тексту і викличте меню редагування, натиснувши на фрагменті праву кнопку миші. У меню виберіть пункт “абзац”. Перед вами відобразиться вікно, де знайдіть поле «перший рядок» і поставте значення параметра «відступ». Система сама задасть інтервал 1,25 см (якщо хочете, впишіть свої цифри). Залишається лише клацнути ok.

третій спосіб якщо ви самостійно набираєте текст або його обсяг невеликий, можете скористатися кнопкою tab. Для цього треба поставити курсор на початку абзацу і просто натиснути клавішу.

Курсор повинен розташовуватися в початковому рядку абзацу. Натисніть tab, і програма автоматично замінить символ табуляції на відступ з відстанню 1,25 см мінус тільки в тому, що такий підхід непридатний до всього документа відразу.

Ворд 2010/2013/2016

Свіжий продукт майкрософта. Від word 2007 він відрізняється оновленим інтерфейсом, назвою деяких вкладок і функцій.

перший прийом знайдіть блок “абзац «в панелі» головна «(або» макет”) і клацніть в його куточку невелику кнопку у вигляді квадрата зі стрілкою. Відкриється вікно, де в поле «перший рядок» виберіть значення параметра «відступ». Програма автоматично визначить інтервал 1,25 см. Клікніть ok.

Тепер після натискання enter, додаток самостійно буде створювати червоний рядок.

другий прийом перевірений метод, який не втратив актуальності і в цій версії word. Для початку, відобразіть її. Перейшовши у вкладку “вид«, встановіть прапорець в поле»лінійка”.

Якщо є набраний не відформатований текст, то відзначте його, натиснувши у вкладці «головна» кнопку «виділити», потім виберіть «виділити все». Можете просто використовувати гарячу комбінацію ctrl + a.

На горизонтальній шкалі перемістіть верхній маркер у вигляді перевернутого трикутника на потрібну відстань вправо.

третій прийом червоний рядок легко зробити простим натисканням клавіші tab. Затребуваний цей підхід тільки при створенні нового або редагуванні невеликого документа, бо обробка кожного абзацу, наприклад, на 90 аркушах — задоволення сумнівне.

Всі розглянуті інструкції для кожного видання ворд можуть здатися однаковими. Почасти це так. Але краще озброїтися необхідними знаннями відразу, ніж потім витрачати час на вивчення питання в невідповідний момент.