Одним з найнадійніших засобів, зберігання особистої інформації, є флеш-носій. Для багатьох такий девайс стає першим помічником в роботі, з його допомогою можна легко переносити потрібну інформацію просто в кишені. Якщо мова йде про безпеку зберігання різних програм і файлів, то не рідко використовують спеціальне програмне забезпечення (пз). Воно призначене для захисту носія від копіювання, видалення або переміщення матеріалів, а також від прочитання, без введення особливого коду.

Але навіть якщо ви не користувалися подібними програмами, а при запуску команди перенесення її вмісту висвітилася помилка: «диск захищений від запису», не варто панікувати, встановіть причину і скористайтеся пропонованими методами. Зняття захисту з флешки абсолютно не складова особливих труднощів завдання, а головне вирішувана і економніше покупки нової.

Причини

Блокування флешки може бути спровокована з багатьох причин. Найбільш часті перераховані тут:

 • невірні настройки windows, наприклад, програмна заборона — встановлений в операційній системі;
 • несправність носія, часто неякісно вироблені “флешки” – китайські підробки світових лідерів;
 • фізичний перемикач в невірному положенні;
 • носій заражений вірусом;
 • несправність usb портів комп’ютера;
 • відсутність драйвера, що відповідає за правильне розпізнавання пристрою;
 • неправильне використання. Наприклад, не можна витягувати носій поки не завершитися процес: запис, скачка, перейменування, переміщення або читання;

Це далеко не всі причини, що викликають наслідок спрацьовування захисту носія від запису. Але якщо все ж ви зіткнулися з подібною помилкою, це ще не означає, що потрібно міняти флешку.

Перевірені способи зняття захисту з накопичувача

На інтернет-просторах описані маси рекомендацій щодо позбавлення від такої проблеми, як апаратним способом, так і програмним, а найголовніше — автора таких постів пишуть: що його метод ну «самий-самий».

Надаємо вашій увазі «топ 7 ефективних способів» як зняти захист від запису з флешки, всі вони були перевірені і підтверджені великою кількістю користувачів.

Для початку потрібно запустити рядок, робимо це одночасним натисканням клавіш на клавіатурі: windows + r. Відкриється віконце “виконати « і вводимо команду” cmd

Потрібно ввести ” diskpart »;

І натискаємо enter. Відкриється нове віконце-програма управління дисками;

Для продовження введіть ” list disk “, підтвердіть дію натисканням кнопки enter;

У вікні з’явиться список, на якому потрібно визначити номер необхідного носія, орієнтуючись на обсяг пам’яті, в нашому випадку це диск 5 – флешка на 8gb. Вибираємо диск за допомогою команди: select disk } {, де -} {, це номер диска, в нашому випадку 5;

Після того як вам написало: «обраний диск }{», вводимо наступну команду, яка зніме блок з усіх захищених файлів, при відкритті яких була помилка «тільки для читання». Команда: attributes disk clear readonly (можна скопіювати);

Коли висвітиться “атрибути диска успішно очищені «можна завершувати роботу з програмою, ввівши команду»exit”.

Закривши утиліту, перевірте носій на працездатність. Упевнившись в дії методу, можете використовувати девайс далі, без зайвих витрат.

сканування на віруси одним з найактуальніших способів вирішення даної проблеми також є сканування носія на зараження вірусами. Для цього вам знадобиться зайти в “мій комп’ютер «і натиснути правою клавішею мишки на присвоєне девайсу операційною системою ім’я, наприклад,»диск z”.

Після чого вибрати в меню пункт «перевірити на віруси». Через кілька хвилин на екрані висвітиться вікно результату сканування. Такий спосіб можна застосувати до будь-якого антивірусного пз, встановленого на вашому пк.

Флешка може бути захищена від запису несанкціонованою установкою вірусного забезпечення. Наочно продемонстрований спосіб допоможе у вирішенні цієї проблеми, а також убезпечить ваш комп’ютер від автоматичної установки непотрібних гаджетів.

апаратна кнопка на носії. Механічний захист на деяких моделях переносних usb-накопичувачів є вбудований захист, який включається / вимикається за допомогою встановленої кнопки. Обов’язково зверніть на це увагу, для дозволу запису і переміщення кнопка повинна вказувати на «відкритий замочок».

форматування нерідко, для усунення подібної помилки, застосовують утиліти, створені для форматування. Пам’ятайте, при використанні даного методу будуть повністю видалені всі файли з носія.

застосування групової політики windows можливий варіант обмеження прав локальною груповою політикою, усунення такого обмеження прав потрібно проводити, слідуючи алгоритму: gpedit.msc , натискаємо ок;

 1. конфігурація комп’ютера;
 2. адміністративні шаблони;
 3. система;
 4. доступ до знімних запам’ятовуючих пристроїв.

Далі переходимо в рядок “знімні диски: заборонити читання»;

Натиснувши двічі-відкриється вікно опції;

Ставимо позначку на» відключити” → “застосувати” → і підтверджуємо натисканням “ок”.

Виконавши такий нескладний процес, можна легко прибрати перешкоду в утиску прав користування носієм і продовжити роботу.

Програми для усунення помилки

Якщо вищенаведені способи апаратного усунення не дали бажаного результату, варто спробувати за допомогою по.

Для дорогих за вартістю носіїв інформації призначені софт-диски, для менш цінних накопичувачів існує також маса програм, наприклад:

jetflash recovery tool – безкоштовна програма у вільному доступі, призначена для носіїв фірм a-data і transcend. В її основний функціонал входять можливості усунення помилок запису і читання, а також розблокування. Завантаживши утиліту з ресурсу її творця, запустіть за допомогою однойменного файлу, формату .exe. Дочекавшись установку, клікніть ярлик jfrecoverytool.exe. Коли відкриється робоче вікно-вставте флешку в usb-вхід і натисніть “start”. Після закінчення процесу-перевірте накопичувач на усунення помилки.

apacer repair — утиліта створена індивідуально для носіїв власного виробництва apacer technology inc, також може бути застосована і для сторонніх накопичувачів. Функціонал здатний усунути проблеми із записом. Закачування програми рекомендується з офіційного ресурсу, де вона розміщена і доступна абсолютно безкоштовно для завантаження. Після завершення процесу скачування і підключивши usb-накопичувач-запустіть утиліту. В першу чергу вона зробить форматування, на яке буде попередження. Натиснувши “format”, успішно пройдений процес дозволить забути про недавно хвилюючою проблеми.

Знаючи назву марки свого носія, вам не складе труднощів підібрати необхідну програму, на просторах інтернету таких розміщено маси. Саме для вирішення подібних проблем виробники їх створюють і розміщують на інтернет-ресурсах, варто зауважити, вони всі в безкоштовному доступі.

Далеко не завжди можна визначити справжню причину несправності і прибрати захист від запису. Але скориставшись наведеними способами, по результату ви точно зрозумієте, що робити далі: благополучно користуватися справним девайсом або все ж покупка нового стане неминучим заходом.