У статті розглянемо способи, як знайти людину по фото, використовуючи мінімальний набір додатків для роботи з картинками. Пошук буде виконуватися в популярних пошукових системах і окремих сервісах, які використовують сучасні технології штучного інтелекту і машинного навчання.

Спосіб 1-використання пошукових систем для пошуку людини по фото

Наша мета показати, як використовувати google і яндекс для пошуку людей по фотографії в інтернеті.

 1. на оновленій сторінці ви можете набрати піб людини в пошуковий рядок або натиснути символ фотоапарата, щоб виконати пошук по фото;
 2. для завантаження фотографії натисніть на “виберіть файл” або вставте посилання на картинку (url) у відповідному полі. Після цього залишається натиснути кнопку»знайти”.

Результати відображаються на сайті пошукової системи у форматі зображень і посилань на прив’язані до них веб ресурси. Якщо на першій сторінці шукана особистість відсутня, слід натиснути кнопку “ще схожі”.

принцип дій в google картинки:

 1. натисніть на іконку фотоапарата для завантаження фотографії або вкажіть url (посилання) на зображення;
 2. після завантаження, на сторінці відобразяться посилання і зображення, де були виявлені збіги. Вам належить відсіяти невірні результати видачі і знайти підходящий варіант.

Пошукові системи індексують і віддають користувачеві ту інформацію, яка була відрита пошуковому роботу. Робот не зможе обробити закриту сторінку в соціально мережі, в цьому випадку нам допоможуть спеціальні сервіси, які розглянемо нижче.

Спосіб 2-використання сторонніх сервісів

Серед спеціалізованих і безкоштовних засобів пошуку людини по фотографії в соціальних мережах виділяються сервіси:

 • https://search4faces.com;
 • https://www.findmevk.com;
 • https://tineye.com.

На прикладі сервісу search4faces розглянемо інструкцію. Алгоритм дій:

 1. перейдіть на сайт і натисніть кнопку ” завантажити»;
 2. виберете спосіб завантаження фотографії для обробки сервісом в бічному меню. Ви можете завантажити з комп’ютера, використовувати url адресу, через фотокамеру (якщо використовуєте смартфон для пошуку) або instagram;
 3. після завантаження, задайте фільтр для відсіювання непотрібних результатів, наприклад, вкажіть вік, країну/місто, джерело бази даних (vk+ok або vk) і кількість виведених збігів. Натисніть “знайти»;
 4. на сторінці завантажаться “збіги”. Вам належить відсіяти неточні результати, де і буде знаходитися посилання на сторінку користувача.

Сайт використовує технології нейронних мереж і машинне навчання. Відмінність сервісу у використанні власних баз даних з соціальних мереж вконтакте і однокласники.

Як правильно шукати людину по фото в інтернеті

Існує два базових підходи. Перший-використання пошукових систем google і яндекс володіють сервісом “картинки”, де і буде виконуватися пошук. При наявності рідкісної або неякісної фотографії великий пошук призводить до безлічі результатів. Щоб виділити потрібну персону серед них, буде потрібно багато часу, який цілком ймовірно буде витрачено даремно.

Другий підхід заснований на використання сервісів, орієнтованих на внутрішню базу даних, а також профілі користувачів в популярних соціальних мережах. Шанси на успішний результат пошуку в соціальних мережах вище.

Знайти людину по фото можливо через пошукові системи або спеціальні онлайн-сервіси. Єдина умова-в глобальній мережі повинні бути схожі параметри по фотографії. Інакше, користувач натрапить на сотні зображень, підписаних абсолютно різними іменами, або зовсім не знайде аналогів.