Курсові, реферати, дипломні та інші види робіт, що передбачають наявність титульного аркуша, обов’язково подаються з пронумерованими сторінки. Основна вимога – не вказувати номер на головній, але враховувати її в нумерації. Цю процедуру найзручніше робити в microsoft word. І якщо в офісі 2003 скасувати номер на «титулці» документа можна було у вікні «вставка», то в наступних версіях програми ця операція дещо ускладнилася. Розберемося, що потрібно зробити, щоб в ворді пронумерувати сторінок, але з урахуванням останнього при підрахунку без титульного аркуша.

Оформлення аркушів у текстовому документі microsoft word

Інструкція, яка буде наведена нижче, справедлива для всіх версій програми, починаючи з 2007 року випуску. Щоб пронумерувати аркуші документа, діють так:

 1. відкрити файл, що оформляється в додатку microsoft word ;
 2. у верхньому горизонтальному меню перейти до « вставка »;
 3. знайти блок “колонтитули » (третій від правої межі вікна);
 4. клікнути мишею по стрілці навпроти” номера сторінки »;
 5. з випав меню вибрати розміщення цифр на полях (на фото « внизу сторінки »);
 6. у новому віконці клікнути мишею на одному з варіантів положення цифри (на фото «простий номер 3″);
 7. натиснути ” закрити вікно колонтитула ».

Перевагою оформлення тексту в додатку microsoft word є можливість змінювати раніше призначене форматування колонтитула без шкоди для основного тексту. Тому якщо в ході роботи вибране розміщення виявиться некомфортним або негарним, його завжди можна змінити.

Після виконання останньої операції, на всіх аркушах документа включаючи титульну сторінку повинні з’явитися цифри 1, 2, 3 і т. Д. Тепер для нумерації сторінок без титульного аркуша потрібно зробити наступне:

 1. клікнути правою кнопкою мишки на лінійці; важливо! якщо у відкритому документі вердикт сторінок немає лінійки, її легко відобразити. Треба зайти в блок “вид ” на горизонтальній панелі. У закладці “показ ” поставити позначку напроти пункту меню ” лінійка “.
 2. у випадаючому вікні вибрати закладку “джерело паперу »;
 3. у блоці” розрізняти колонтитули » відзначити пункт меню « першої сторінки »;
 4. вибрати внизу вікна ” ок “.

По завершенні процедури ніяких видимих змін з текстів в документі не відбудеться. Відмінність першої сторінки дозволяє відокремити її від інших, визначити її як незалежну. Тепер будь-які зміни, що вносяться в колонтитул заголовного листа, не вплинуть на дані, які відображаються в колонтитулах на наступних сторінках.

Після виконаного з листа №1 зникне цифра, але залишиться на наступних. При цьому математична послідовність номерів не буде зіпсована.

Редагування нумерації без зміни титульної сторінки

Якщо треба поміняти положення цифр, тоді в блоці « внизу … » потрібно вибрати інше розміщення — зліва або по центру. Якщо ж номер потрібно перенести знизу наверх, тоді діють так:

 1. зайти в блок “вставка »;
 2. вибрати” нижній колонтитул “» натиснути на стрілочку поруч з меню) у вкладці ” колонтитули »;важливо! якщо цифра стояла зверху листа або на полях, тоді вибираємо « верхній … » і т. Д.
 3. у вікні знайти і натиснути “видалити … ” » саме нижнє меню);
 4. повернутися в “номер … »;
 5. вибрати” зверху … ” або ” на полях … »;
 6. вказати варіант розміщення.

У всіх версій microsoft word є один невеликий недолік. При внесенні змін одного і того ж характеру кілька разів відгук додатка «завмирає». Тобто зміни не відбуваються. Якщо так сталося, потрібно спробувати закрити документ і додаток, а потім через 2-3 хвилини знову відкрити. Щоб не витрачати час на очікування, розумніше заздалегідь визначитися з розташуванням і зовнішнім виглядом номера листа.