Ви помічали, що між деякими словами в текстовому редакторі microsoft word відображаються надмірно великі прогалини? так ось, вони з’являються далеко не просто так. Як правило, це відбувається через застосування форматування тексту або окремих його частин, також замість пробілів могли бути використовувати спеціальні символи. Тобто, різні причини-різні способи їх усунення. З даної статті ви дізнаєтеся, як прибрати великі прогалини в ворді. Досить уважно прочитати інструкцію і запам’ятати її вміст, щоб усунути не естетично великі прогалини.

Як видалити великі прогалини в microsoft office word

Почати слід із з’ясування можливої причини появи надмірно великих прогалин між словами. Таке допустимо в разі, якщо до всього тексту або його частини застосовано вирівнювання по ширині.

Справа в тому, що при застосуванні даного елемента форматування документа текстовий редактор починає стежити за тим, щоб всі слова на нових рядках знаходилися на одному рівні, немов проведена невидима вертикальна лінія, до якої вони притягуються. Також вирівнюються і останні букви всіх рядків, через це можуть створюватися великі прогалини, щоб заповнити весь простір в документі. В ідеалі в кожному рядку має бути однакова кількість символів, тоді і прогалин зайвих не буде, але це щось з розряду фантастики.

Вирівнювання по ширині не прийнялося, а занадто великі прогалини як і раніше присутні? справа в чомусь іншому, наприклад, в знаках табуляції (натискання кнопки «tab» візуально створює великий відступ, помилково розпізнається як кілька прогалин). Щоб виявити такі знаки необхідно включити режим відображення всіх знаків:

  1. готово, тепер документ набув зовсім іншого вигляду.

Як бачите, всі прогалини позначаються точками, тоді як стрілками ті самі знаки табуляції. На щастя, їх можна прибрати буквально в кілька натискань:

  1. виділяємо стрілку, як показано на скріншоті;
  2. натискаємо комбінацію клавіш ctrl+c для копіювання знака;
  3. запускаємо вікно автоматичної заміни комбінацією ctrl+h;
  4. клікаємо по пустому полю «знайти» правою кнопкою миші і в випадаючому меню вибираємо команду «вставити»;
  5. клікаємо по пустому полю «замінити на» і вставляємо туди пробіл за допомогою натискання відповідної клавіші;
  6. натисніть на кнопку «замінити все», щоб довести процес до логічного завершення;
  7. дочекайтеся появи повідомлення про заміну всіх символів. Тепер текст набув нормального вигляду.

У тому випадку, якщо надмірно великі прогалини з’явилися внаслідок вирівнювання по ширині, вам доведеться змінити його на стандартне вирівнювання по лівому краю, клікнувши по відповідній кнопці.