Повна анонімність в інтернеті — це не більше ніж міф, в який можуть вірити хіба що самі наївні користувачі і з яким давно вже пора розлучитися. Однак неможливість досягти повної анонімності не означає, що вживати дії щодо забезпечення конфіденційності безглузде заняття. Інакше такі проекти як tor були б визнані абсолютно марними. Так, за допомогою того ж tor навряд вдасться приховати свою діяльність від державних спецслужб.

Але від надмірної уваги не володіють настільки широкими можливостями компаній захистити він все ж здатний. Шкода ось тільки, що функціонал tor, якщо мати на увазі відомий браузер, обмежений і для анонімізації інших дій в мережі доводиться використовувати інші додатки.

Хоча стоп, є такі програми, які об’єднують під одним інтерфейсом різні інструменти, починаючи від тих же браузерів і закінчуючи поштовими клієнтами. З однією з таких програм ми пропонуємо сьогодні познайомитися.

Називається ця програма-комбайн utopia .

Ця програма являє собою децентралізовану p2p -екосистему, в якій кожен комп’ютер є одночасно і клієнтом, і сервером. Платформа включає в себе інтернет-месенджер з підтримкою відправки голосових повідомлень, поштовий клієнт, файлове сховище, браузер і гаманець uwallet для здійснення фінансових транзакцій у власній криптовалюта, так званих криптонах (crypton).

І, нарешті, фішка: utopia дозволяє майні криптовалюта, причому все, що для цього потрібно, це просто тримати додаток запущеним. Природно, всі передані модулями utopia дані шифруються, для захисту конфіденційних даних використовуються 256-bit aes і curve25519 . З іншого боку, utopia не позбавлена недоліків, властивих всім програмам для обміну даними в однорангових мережах.

Utopia.

Тому тиснемо “створити новий аккаунт” , потім «далі» .

Якщо треба, міняємо розташування зашифрованого контейнера.

Інтерфейс і модулі

Utopia зустрічає користувача розділеним на дві основні області вікном, в лівій області розташовуються панелі вбудованого поштового клієнта umail , праворуч можна бачити дві панелі інтернет-месенджера im .

Umail вміє все те ж, що і будь — який поштовий сервіс-відправляти і приймати електронну кореспонденцію з вкладеннями і без, різниця лише в тому, що працює umail тільки всередині екосистеми utopia. З огляду на цю останню особливість, в плані функціоналу umail мало чим відрізняється від вбудованого месенджера.

Im

Вбудований інтернет-месенджер чимось нагадує стару добру аську, модулем підтримується відправка тексту, який можна прикрашати емодзі, обмін файлами і голосовими повідомленнями. Важливо відзначити, що обмін повідомленнями в utopia можливий тільки якщо адресат знаходиться в мережі, до того ж моменту, як обидва користувача не опиняться в акаунті, їх повідомлення чекатимуть своєї черги. Щоб спілкуватися в im і відправляти електронну кореспонденцію, потрібно знати публічний ключ користувача або його юзернейм.

Чати і канали

Спілкуватися також можна в чатах і каналах (по суті, це одне і те ж), які можуть бути приватними і публічними.

До речі, в utopia вже є близько сотні публічних каналів, спілкуючись в яких, ви можете знайти друзів і однодумців.

Файловий менеджер

Для управління відправленими і отриманими файлами в utopia передбачений окремий файловий менеджер. З нього ви отримуєте доступ до всіх зберігаються в зашифрованому контейнері файлів, в тому числі вкладень електронної пошти.

Браузер idyll

Як і всі інші входять до складу utopia додатки, браузер idyll є внутрішньомережевим, з його допомогою ви можете переглядати приватні сайти всередині пиринговой p2p-мережі utopia, а також ділитися ними з іншими користувачами екосистеми.

Доступних для перегляду сайтів, звичайно, на порядки менше, ніж в даркнеті, але що є, тобто. До речі, екосистема пропонує послуги хостингу, створити сайт в ній може кожен бажаючий, але знову ж таки, переглядати його зможуть тільки користувачі utopia.

Гаманець і майнінг крітовалюти

uwallet , або гаманець-це особливий програмний модуль utopia, в ньому ви можете зберігати місцеву цифрову валюту, іменовану криптонами, і здійснювати транзакції з її використанням.

У розділі uwallet вам також будуть доступні крипто-карти.

І uvoucher, перші являють собою аналог банківської кредитної картки, uvoucher ж являє собою код, необхідний для відправки криптонів кому-небудь з користувачів екосистеми.

Заробляються криптони шляхом майнінг, включеного в utopia за замовчуванням.

Крім розглянутих вище основних модулів, в utopia є невеликий набір різних інструментів і індикаторів, наприклад, командний рядок, мережевий монітор, монітори платежів і майнінг, аплети для швидкого переходу до основних модулів платформи тощо.

Коротке резюме

Незважаючи на те, що існує utopia вже не перший рік, вона залишається маловідомим нішевим продуктом без особливих перспектив розвитку. На даний момент використання utopia носить більше розважальний, ніж практичний характер, внутрішніх ресурсів як і раніше мало, мало у екосистеми і користувачів, а її валюту не можна використовувати за її межами. А ще встановлена з настройками за замовчуванням utopia досить вимоглива до ресурсів, хто б що там не говорив. Полегшити її можна, але тоді доведеться відмовитися від майнінг криптонів, а це як-не-як, друга за значимістю після забезпечення анонімності фішка цього в цілому цікавого і в чомусь неординарного проекту.