Добрий день, дорогі шанувальники відеоігор!

Сьогодні я хотів би представити вашій увазі інтерв’ю з фіналістом європейського сегменту найбільшого в світі турніру з файтингу evo online 2021-аполлоном “kurokich” федоровим! не буде перебільшенням назвати “забіг” нашого співвітчизника яскравим і стрімким. Подібно кометі він влетів в топ-8 європейського сегмента турніру, і навів там такого шереху, що коментатори стали називати його ні багато, ні мало kuroking 🙂 аполлон грає за потьомкіна – велетня з нелюдською силою з піднебесної держави зепп, який спеціалізується на захопленнях, має низьку мобільність, але високий шкоди.

Третє местона регіональному етапі – це приголомшливий результат, і хоч він не гарантіруетслота в «оффлайн»-порції турніру evo showcase цієї осені,я шалено гордий тим, що наш співвітчизник зумів домогтися такого в дисципліні, де россійскіеігрокі на світовому рівні практично не виходили в топи.

вітаю тебе, аполлон! чи можеш розповісти про себе в двох словах відвідувачам нашого порталу? скільки тобі років, звідки ти і як давно граєш в файтинг?

Всім привіт! мені наданий момент 25 років, а родом я з далекої півночі – якутська. У 2012 переїхав учітьсяв москву, так і залишився 🙂 в файтинг я граю досить давно, але так, щоб на постійній основі, думаю, що з минулого року. Раніше це був чистий казуал.

В fgcя вкотився в серпні 2020. Привів чистий рандом-думав просто зайти, щоб шукати опонентів, в результаті вийшло зовсім інакше. Знайомих у мене кактакових не було.

чи граєш ти в якісь ещефайтинги? (якщо так, то за кого?) чому обрав основною дисципліною саме guilty gear? з якої гри серії ти граєш в gg?

Крім того граю в sfv, на ryu, поки не особливо виходить, тому що в попередні ігри серії яне грав. У gg я граю з reload’a, з яким познайомився ще далеко 2006 у однокласника будинку. Грав або з ним, або з ботами вдома, але етобуло не довго, та й не сказати, що я закохався в гру на той момент.

Потім до мнепрішел старший брат в 2010, і я дізнався, що в це можна грати в онлайні. На тотмомент у нас була вже місцева комуна чоловік 40-50, навіть офлайни проводилися.сиділи в старому доброму irc.

який контролер використовуєш для гри? пад або стік? клавіатура? якщо можна, модель стіка або пада:) какотносишься до того, що турніри банять ті чи інші контролери?

Грав все жизньна клавіатурі, на всяких різних, але зі входом в тусовку дізнався, що все турнірипроводятся на ps, а підключати клавіатуру через перехідник – це так собі (сложнийпроцес і збільшується затримка введення). Пробував хітбокс, не сподобалося, пробовалстік, теж якось не дуже. Зібрав з стіка (horirapn) миксбокс (по суті, стік, тільки з кнопками напрямку wasd):

Зараз збираю з нашим молодимдаруванням seija новий девайс, поточний просто занадто великий і непоміщається в рюкзак.

Https://vk.com/nijinokakera -любойдевайс за розумними цінами 🙂

який цікавий девайс! припустимо, що з клавіатури логічніше всього переходити на «миксбокс», якщо до цього не тримав в руках пада або стіка.

зізнаюся чесно, потьомкінявляется моїм “мейном” ще з guilty gear xx#reload 2004:) розкажи, чому ти зупинився саме на цьому персонажі і чемон тебе приваблює? граєш на ньому для душі, або через те, що потя-топ-тир? 🙂

Сложныйвопрос. У мене в попередніх частинах не було мейна, я грав практично на всемростере, а xrd я доджіл досить довго. Спочатку він мені зовсім не сподобався, і я як старий дід грав в reload до 2020 вкоммуні з 20 чоловік. Як виявилося, справа була в тому, що у мене просто ноутне тягнув нову гру 🙂

А когдаперебирав персонажів, зупинився на поті, бо… Не знаю чому, простопонравилось. Надалі я буду пробувати інших персів, подивимося, що з цього вийде.

Любимыймув – heavenly potemkin buster, тому що кр а с і в о.

о, так! нова анімація цього кидка в гру – простопроизведение мистецтва!

аполлон, я розумію, що це важке питання, щоб відповісти об’єктивно, але що б ти назвав причиною своегоуспеха на турнірі? незвичайний стиль гри за потю? секретний “тих”? знання або, можливо, яскраво-рожеве забарвлення? 🙂

Яне особливо сильний гравець з боку фундаменталів, я досить слабкий в нейтралі, і у мене не сильно поставлені якісь супер-комбо. Мій геймплей практично складається з рідів опонента, в fgc це називають yomi. На щастя, персонаж це дозволяє-просто прочитав і вставив “бастер”, отримав шкоди майже такий, як з комбо.

так, саме тому і я сам граю за потьомкіна – не вмію в довгі комбо, але на поті етогопрактіческі не потрібно. Грамотно засетапіл “бастер” – і ти в шоколаді, аоппонент кусає лікті від втрати левової частини хп.

давай поговоримо про твоевиступление на evo online 2021. Що змусило тебе подати заявку на участь, і якими ти бачив свої шанси на проходв топ-8 і топ-3?

Ясна граю практично на всіх турнірах, а evo – це турнір, до якого прагнуть практично всетурнірні гравці. Цього року можливість взяти участь була у всіх (у кого билрѕ4-5) через вибраного формату (турнір проводився онлайн), так як зазвичай evo проводиться в америці очно.

З самого початку цілився на перемогу. У той момент (та й зараз) я б не сказав, що естьигроки, які мене виносять в одну хвіртку. З усіма є шанс.

я слухав твоє інтерв’ю нашимколегам з rufgc , тому вже в курсі проблеми, з якою ти зіткнувся у зв’язку з проведенням турніру на ps4 замість звичного пк. Можеш рассказатьнашим читачам, в чому саме для тебе були труднощі від цього переходу? чи був час перебудуватися?

Іграна ps4-це совсемдругой досвід ніж гра на пк в силу технічних можливостей консолі. Можноначать з основного-підвищений “ділей” (затримка між введенням руху і егореализацией на екрані). Якщо на пк він близько 1 кадру, то на ps4 він вже 4, тобто у тебе менше часу зреагувати на ту чи іншу дію. Через затримку введення також нужнопереларовать свої комбо.

Досить сильноможе «лагать» в деяких моментах, що псує гру і настрій – коли внапряженний момент у тебе завмирає гра, стає зовсім погано. Час конечнобило, але не було бажання грати на пс4: потрібно включити консоль, почекати поки іграсоедінітся з сервером і т. Д. І т. П.

В цілому,напевно, можна сказати, що у гравців, які грали виключно на ps, було невелике, але все жепреімущество.

у новому патчі якраз обіцяють знизити “ділей” для версій гри на ps4/ps5. Як ти ставишся до цих змін? на твій погляд, чи зробить це підготовку до турнірів на ps4 / 5 комфортніше?

Безумовно станетлегче. Подивимося, як воно буде насправді. Як я вже говорив, справа нетільки в ділеї, але і в лагах посеред гри.

зумів би ти виступити краще, якби платформою був» рідний ” пк?

Думаю, так. З тим гравцем, який вибив мене два рази на evo, я не програв жодного сету ні доні після 🙁

хто з суперників викликав у тебе найбільше труднощів після виходу в топ-8? чи зустрічався ти з кимось із них?

Були ті, з ким зустрічався раніше на турнірах, але проблем як таких не було. Найбільше мене напружив наш співвітчизник dangos 🙂 в силу того, що я з ним до цього не грав – сильний лео плеєр.

за кого вболіватимеш наоффлайн-порції цьогорічного evo, де зустрінуться чемпіони регіональних турнірів?

Скореевсего за daru. Це гравець наї-но з кореї. Мені дуже подобається, як він на ній грає.

совершеннос тобою згоден, у daru дуже видовищний, ефектний стильігри. Думаю, є всі шанси, що він візьме це турнір.

аполлон, мені дуже хочеться, чтобы прояснив один момент-в матчі з гравцем з іспанії uriel_legion тобі явнопрішлось попітніти, в інтерв’ю rufgc ти також згадав, що іспанець хорошоподготовился до матчу. Ось що мені незрозуміло-яким чином буквально неделюспустя ти примудрився винести його практично “всуху” (7:1!) в рамках турніру?! признавайся, багато часу витратив, щоб підтягнути цей матчап? 🙂

Какя і говорив раніше, у мене з ним особливо проблем ніколи не було. На evo ж биліпроблеми з ps4 і нервами.не зміг показати все, що міг.

давай поговоримо в цілому про игре.gg strive вийшов не такдавно і більшість відвідувачів нашого порталу можуть просто не знати про нього.якої ти думки про gg strive?

Некоториев комуні зі мною, напевно, не погодяться, але strive – ідеальнийфайтинг. У нього кращий неткод, який дозволяє грати практично з усіма вевропе і росії, а іноді навіть з америкою. Непоганий туторіал, який поможетновічкам, та й сама гра є «френдлі ” для новачків, але в той жеВремяпоощряет гравців з інших файтингов. Досить багато народу прийшли з sf або mk комун до нас.

хтось може і не погодитися, але я з тобою солідарний на 100%. На мою думку, strive-це найкраще, що сталося з жанром файтингов задовго до цього. Сподіваюся, його чекає довга підтримка, хороші продажі і стабільна підтримка гравців .

не за горами великий балансовий рахунок. Що б ти поліпшив в грі в плані механік, балансу? що б додав в гру, що прибрав?

Патчуже вийшов:) і він не такий великий: трохи понерфили сола і чіппа, піднялиперсонажів, які були занадто слабкі (і-но, міллія, фауст), вони хоча б сталиіграбельнее на змагальному рівні. Але нерфів все ж недостатньо-сол і чіппкак були топ тирами, так і залишилися. У майбутньому хотілося б зробити» альфаблейди ” чіппа трохи менш сильними і зменшити шкоди у сола, але не знаю, як. Іконечно ж видалити “гаруду” у потьомкіна. Я ненавиджу цей мув.

ось так несподіванка! можна дізнатися, чому? 50/50 на вейкапі-це жезамечательно! я можу помилятися, але гравці за потю, як правило, високо цінують «гаруду».на твою думку, цей мув занадто оп? або просто не підходить під стильперсонажу?

Він занадто оп, і його наявність особисто сковує. Щось на кшталт “навіщо придумувати щось нове, якщо є “гаруда”.от би замінити його на який-небудь «тул» (інструмент) для використання вкомбо або нейтралі, було б набагато краще. Повторюся, це моє суто особисте.

мені відомо, що при розробці strive розробники приділяли велику увагу “неткоду”, тобто мережевої частини гри. В ідеалетехнологія rollback повинна билизробити матчі між гравцями різних регіонів набагато більш комфортними, ніж впрошлих іграх. Чи так це, на твій погляд? наскільки комфортно грати спредставниками інших країн?

Какя говорив раніше, неткод тут кращий з усіх що були до цього, включаючи другіеігри. Грати можна практично з усіма. Нещодавно був івент 10-на-10, європап проти сша, і практично ні у кого не було проблем. Було супер-іграбельно. Ноопять ж, ніхто не застрахований від вай-фаю, слабкого пк або в цілому поганогоінтернета на іншому кінці.

від себядобавлю – сподіваюся, що все більше розробників будуть переходити на rollback «неткод», бо як возможностьсыграть з людьми поза свого регіону без сильного дискомфорту важлива не тільки для професійних або турнірних гравців, але і для самих що ні на естькаузалов – приміром, коли у вашому регіоні немає гравців відповідного рівня, виграєте не в самому вдалому часовому поясі або хочете пограти зі знайомим издругой країни.

наскільки мені відомо, російське fgc давно “відривається” по серії guilty gear. Чи є хтось із наших гравців високого рівня, за ким ти слідкуєш або кого хотів би прорекламувати, щоб за ним стежили відвідувачі goha.ru?

Знаших співвітчизників я б порекомендував стежити за нашими старими дідками-raven, goga, xed і saetia. Вони вже лет10 грають в цій тусовці і домагалися успіхів як тут, так і за кордоном.

будь-яка розмова про потьомкіна небуде повним без згадки японської легенди під ніком f. A. B! його потьомкін в червоному забарвленні давно наводить шереху як на співвітчизників, так і на світовій сцені. Як ти ставишся до фабу і його стилю гри? чи є які-тофішкі, які ти у нього перейняв?

Нукак ж без цієї легенди 🙂 його стиль гри в принципі схожий з моїм, але у нього краще поставлені фундаментали, тобто він дуже хороший в захисті і конверсіях.

Фішки яворовал в xrd, а зараз ядумаю, що красти поки особливо нічого, т.к. Гра нова. У нас є гравець arsenkamelot, у якого,на відміну від мого, абсолютно протилежний стиль гри. Він неодноразово говорив, що якщо нассоедініть, вийде fab xdd

ось вже що правда може привести опонентів в жах-гібрид двох потій! : d

розкажи, будь ласка, докладніше отом, як ти тренуєшся? скільки годин на тиждень витрачаєш на спаринги з іншимигроками, на “лаббінг” (тобто, відточування) ігрових моментів?

Влабе я проводжу дуже мало часу, мені не подобається там сидіти. Віддаю перевагу грати з живими людьми і тестувати деякі моменти з ними ж, іноді навіть врамках турніру. Так, я божевільний.

Я б не знав, що я граю багато в порівнянні з деякими гравцями. З релізу у менянаіграно близько 200ч в загальному на пк і ps4. Хотілося б, звичайно, більше, але робота,особисте життя, всі справи.

чи є поради початківцям, як підтягнути свій рівень?

Некопіруйте мене, посидьте в тренінгу:) пройдіть туторіал в самій грі, він оченьполезний. Навіть якщо ви вже награли в гру, але не заходили туди, зайдіть.приходьте на оффлайн тусовки, це найкращий спосіб влитися в гру і узнатьчто-то нове. До слова, у нас в москві найближчий турнір буде 05.09.2021.

під час підготовки матеріалів янашел записи твоїх матчів з європейських і вітчизняних турнірів. У яких тобі цікавіше брати участь? чи є нашій змагальній fgc-сцені куди рости?

Звичайно, більше подобається грати на наших турнірах. На мою думку, з боку організації і продакшену, у нас турніри краще, ніж в європі, там люди якось неорганізовані.

Але, звичайно ж, є дуже важливий елемент,якого не дістає нашим турнірам-призові місця. З призовим пулом можна залучити більше народу, може навіть зарубіжних гравців.

будемо сподіватися, що в 2022 covid нарешті піде на спад і ми побачимо більше оффлайн-турнірів з відповідними призовими!

з ким тобі цікавіше і комфортніше грати – зі співвітчизниками або з іноземними гравцями? або “скілл” не має національності? 🙂

Скіллне має національності :), але з нашими, звичайно, круто, що можна посидіти ввойсе і покричати, з іноземцями це складно, в силу мовного бар’єру. Хотілося б більше грати в офлайні, там зовсім інша атмосфера.

розкажи, будь ласка, про свої плани на майбутнє. Чи можемо ми побачити тебе в інших великих турнірах в найближчий час? може бути, шукаєш спонсора для професійної кар’єри?

Втурнірах, звичайно, можете бачити мене, намагаюся брати участь на всіх можливихтурнірах, будь то великі чи маленькі. З приводу спонсорства-це толькомечти, файтинг в росії не особливо популярні,і грошей вони приносять мало, практично ніхто не підписує гравців в файтинг до себе.

ех, сумний у нас виходить підсумок … Спасибі за інтерв’ю, аполлон! щоб закінчити на більш оптимістичній ноті, які побажання ти хочеш передати тим нашим читачам, які хотятпопробовать всерйоз грати в файтинг на змагальному рівні?

Якщо щось не виходить, не кидайте цю справу,пробуйте далі, повертайтеся в тренінг або в лобі. Файтинг досить складні за своєю структурою-не думайте, що у вас вийде щось в найкоротші терміни. Навіть якщо ви невпевнені в собі, спробуйте себе на турнірах, це відмінний досвід зустрітися з противниками і побачити свої ігри на стрімі 🙂

Як сказав токідо після перемоги на evo 2017, “fightinggame is something so great”. Бажаю всім читачам успіхів і здоров’я в наш непростий час.