Серія мобільних робочих станцій proart studiobook від компанії asus поповнилася двома новими моделями: proart studiobook pro 16 oled і proart studiobook 16 oled. У максимальних конфігураціях новинки готові запропонувати новітні процесори amd ryzen 5000h або мобільні intel xeon останнього покоління.

Обидві системи оснащені 16-дюймовими oled-дисплеями зі співвідношенням сторін 16: 10. Вони володіють роздільною здатністю 4k і технологією hdr, а також частотою оновлення 60 гц. Показник максимальної яскравості панелей становить 550 кд / м2. Вони пропонують 100-відсоткове охоплення колірного простору dci-p3, фабричну калібрування відтворення відтінків delta-e<2 і мають сертифікації pantone, calman і vesa displayhdr 500 true black.

Лептопи можуть запропонувати до 64 гбайт оперативної пам’яті стандарту ddr4-3200, ігрові відеокарти geforce rtx 3060 і geforce rtx 3070 або спеціалізовані професійні графічні прискорювачі nvidia rtx a2000 і nvidia rtx a5000. Останні призначені для роботи зі складними проектами в додатках cad, програмах для 3d-проектування і монтажу відеофайлів з високою роздільною здатністю.

Особливістю обох новинок є вбудований в клавіатуру аналоговий контролер asus dial, призначений для інтуїтивно зрозумілого, зручного і точного управління в сумісних професійних додатках, включаючи photoshop, premiere pro, photoshop lightroom classic і after effects. Його налаштування здійснюються через новий додаток proart creator hub, яке являє собою централізовану панель управління різними параметрами ноутбука. За допомогою контролера, наприклад, можна зручно вибирати кисті.

У максимальній комплектації лептопи можуть бути оснащені двома nvme-накопичувачами. Також в оснащення ноутбуків входять інтерфейси thunderbolt 4, usb 3.2 type-c, hdmi 2.1 і роз’єм для карт пам’яті sd express 7.0. Про терміни виходу і ціни поки нічого не повідомляється.