Вартість акцій «яндекса» на московській біржі оновила свій історичний максимум. У перший день вересневих торгів ціна кожного паперу досягала 5679 рублів за штуку. Про це свідчать дані google finance.

Джерело фото « “яндекс”

На момент підготовки новини до публікації вартість акцій скоректувалася, знизившись до рівня в 5613 рублів. Незважаючи на це, біржове зростання «яндекса» за п’ять днів склало майже 10 %.

Джерело: google finance

Причина подорожчання поки неясна, але ймовірно, це обумовлено заявою компанії про плани викупити частину частки uber в підприємствах зі спільною участю. Йдеться про покупку частки uber в популярних сервісах доставки ” яндекс.їжа«, ” яндекс.доставка”, ” яндекс.лавка”, а також в проектах, пов’язаних з безпілотними автомобілями, роверами і дронами. Компанія планує витратити на це близько $1 мільярда.

Експерти вважають, що ініціатива компанії підтримала її котирування на біржі. У розмові з рбк аналітики заявили, що» яндекс ” здатний профінансувати покупку зі своїх коштів, і відзначили, що в червні 2021 року корпорація володіла вільними коштами в обсязі $2,9 мільярда.