Текст заявки: «Здрастуйте! Підкажіть, будь ласка, як у Ворді (2007) в багатосторінковому документі зробити так, щоб одна зі сторінок розташовувалася горизонтально?”

У даній статті буде наведено приклад створення документа в програмі MS Office Word 2007, що складається з трьох сторінок, та вказівки для другої сторінки альбомній (горизонтальної) орієнтації.

Запускаємо програму, натискаємо і утримуємо клавішу Enter, щоб в документі з’явилося ще 2 чисті аркуші. Для зміни орієнтації тільки другого аркуша доведеться створити два розриву документа – до і після потрібного аркуша. Це призведе до розбиття документа на три розділи. Розділи в Word дозволяють визначати індивідуальні налаштування.

Тепер створимо розрив перед цікавлять нас листом. Для цього встановимо курсор на першій сторінці. Далі на панелі інструментів відкриваємо вкладку «Розмітка сторінки» – «Розриви» – «Наступна сторінка» (Рис. 1).

Рис. 1. Додавання розриву

Створиться перший розрив. Тепер встановимо курсор на другому аркуші і додамо ще один розділ як описано вище. В результаті у нас є три розділи, по одному листу в кожному. Тепер, не залишаючи з другого аркуша, на вкладку «Розмітка сторінки» виберіть «Орієнтація» – «Альбомна» (Рис. 2). Лише один аркуш документа повинен розташуватися горизонтально.

Рис. 2. Зміна орієнтації аркуша

Якщо щось не так сталося, найзручніше переглянути створені розділи в режимі роботи з колонтитулами. Колонтитули – це верхня та нижня області кожної сторінки документа. Найчастіше в них розміщуються номери сторінок. Для входу в цей режим, клацніть по верхній або нижній частині будь-якої сторінки документа (1-2 см від краю) правою кнопкою миші і натисніть «Змінити верхній колонтитул», або просто двічі клацніть лівою кнопкою миші по цій галузі (Рис. 3).

Рис. 3. Режим роботи з колонтитулами

Word увійде в режим редагування колонтитулів. Сама робота з колонтитулами нас зараз не цікавить, однак у цьому режимі відображаються номери розділів (Рис. 4).

Рис. 4. Номери розділів

Це дозволить точно визначити, де саме Ви додали розриви.Для видалення розриву, натисніть кнопку «Показувати всі знаки» на головній панелі (Мал. 5) встановіть курсор перед написом «Розрив розділу (з наступної сторінки і натисніть на клавіатурі кнопку «Delete».

Рис. 5. Видалення розриву

Якщо у Вас залишилися питання за матеріалами цієї статті, Ви можете обговорити їх на нашому .

Джерело: http://catalog-security.com.ua/